TworzymyGłos Regionu

Suzuki I liga na wyciągnięcie ręki!

Rycerze Rydzyna 80:75 BS Polonia Bytom

Niedziela, 02 maja 2021 o 12:11, aktualizacja Niedziela, 02 maja 2021 o 13:01, autor: 0 224
Suzuki I liga na wyciągnięcie ręki!

Do półfinału II ligi awansowali koszykarze Rycerzy Rydzyna. Podopieczni trenera Jędrzeja Jankowiaka pokonali we własnej hali BS Polonię Bytom 80:75. 

Pierwsza kwarta rozpoczęła się obiecująco dla miejscowych. Po niespełna 3 minutach biało-niebiescy prowadzili 7:2. Co prawda goście z Bytomia odrobili straty z nawiązką i wyszli na dwupunktowe prowadzenie, jednak to Rycerze zakończyli pierwsze 10 minut prowadzeniem 20:15. Na pierwsze punkty w drugiej kwarcie trzeba było poczekać ponad 2 minuty. Worek z koszami rozwiązało dopiero celne trafienie Marcina Salamonika. Była to jednak przystawka przed tym co w kolejnej akcji zaprezentował Mateusz Bręk, który po raz kolejny w tym sezonie przetestował wytrzymałość rydzyńskich obręczy. Łącznie w tej kwarcie punktowało siedmiu biało-niebieskich, którzy zdobyli 25 "oczek". Bezbarwni byli za to bytomianie, którzy uzbierali zaledwie 13 punktów. Taki obrót spraw spowodował, że na przerwę Rycerze schodzili prowadząc 45:28. 

Po zmianie stron obie ekipy zamieniły się rolami. To zespół ze Śląska zaczął nadawać ton rywalizacji, a miejscowi musieli uważać, aby nie zmarnować całej wypracowanej wcześniej przewagi, która po 30 minutach stopniała do zaledwie 8 punktów. Na początku czwartej odsłony Salamonik dwukrotnie celnie przymierzył z linii rzutów osobistych, a Piotr Łucka trafił z półdystansu i na tablicy wyników widniał rezultat 61:57. Nieco spokojniej zrobiło się po "trójce" Michała Samolaka. Bytomianie tego dnia mieli jednak w swoich szeregach Szymona Daszke. Rozgrywający, który w połowie sezonu zamienił Kołobrzego na Bytom trafiał praktycznie z każdej pozycji i trzymał swoją ekipę w grze. Na 45 sekund przed końcową syreną przysłowiowego gwoździa do trumny przyjezdnym wbił młodszy z braci Bręk zapisując na swoim koncie czwarty wsad w tym meczu. 

W ostatecznym rozrachunku Rycerze Rydzyna pokonali BS Polonię Bytom 80:75 pieczętując tym samym awans do najlepszej czwórki II ligi. W półfinale podopieczni trenera Jędrzeja Jankowiaka zmierzą się z UNB AZS UMCS Startem Lublin, który już wcześniej zapewnił sobie awans do półfinału. 

Rycerze Rydzyna 80:75 BS Polonia Bytom (20:15, 25:13, 16:25, 19:22)
Kamil Chanas 25, Szymon Milczyński 16, Dawid Bręk 11, Mateusz Bręk 10, Maciej Rostalski 8, Michał Samolak 7, Adam Nawrocki 3.

fot. tvml.pl 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock