TworzymyGłos Regionu

Szersza droga do Gronówka

Piątek, 14 września 2018 o 12:22, aktualizacja Piątek, 14 września 2018 o 12:24, autor: 0 915
Szersza droga do Gronówka

Droga powiatowa do Gronówka w gminie Lipno to główna trasa dojazdu do Leszna mieszkańców zarówno tej miejscowości, jak i Wyciążkowa czy Goniembic. Dlatego zapadła decyzja by polepszyć jej jakość i bezpieczeństwo, poszerzając ją o metr.

Od tego roku na terenie powiatu leszczyńskiego działa grupa remontowa Zarządu Dróg Powiatowych, która wykonuje prace związane z poszerzaniem nawierzchni niektórych odcinków dróg. Z prac zakończonych ma za sobą wykonanie 600 metrów bieżących drogi w Tarnowej Łące oraz Dąbczu, a teraz zbliża się właśnie do końca podobnego remontu na drodze w kierunku Gronówka. Tym razem jednak prace obejmują ponad 2 kilometry drogi i dofinansowane są z budżetu gminy Lipno. Po wzmocnieniu obu krawędzi jezdni stanie się ona szersza średnio o metr. Na pewno podniesie to bezpieczeństwo tego odcinka.

(olek/foto: powiat leszczyński)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock