TworzymyGłos Regionu

Ulica Leszczyńska do naprawy, mieszkańcy apelują u wójta

Wtorek, 11 grudnia 2018 o 16:48, autor: 0 732
Ulica Leszczyńska do naprawy, mieszkańcy apelują u wójta

Zakończyła się budowa drogi ekspresowej S5 na odcinku leszczyńskim, a mieszkańcy Święciechowy czekają aż poprawie ulegnie ulica Leszczyńska. Czasem „droga” odwiedza ich niemal w domu, dlatego zdecydowali się interweniować u wójta gminy.

Ulica Leszczyńska w Święciechowie jest drogą powiatową, która dość mocno została wyeksploatowana w trakcie budowy odcinka drogi S5. Po zakończeniu budowy ekspresówki mieszkańcy liczyli na naprawę nawierzchni i spadek ruchu, szczególnie ciężkiego taboru, ponieważ wybudowano łącznik z drogi powiatowej w kierunku Włoszakowic z węzłem S5. Do tej pory brak jednak odpowiedniego oznakowania, a mieszkańcy swoje problemy zgłosili wójtowi, apelując by ten przekazał je dalej Radzie Powiatu Leszczyńskiego oraz staroście. Marek Lorych na sesji się pojawił i poprosił o interwencję w sprawie tej drogi.

- Przyjechałem dzisiaj na sesję ponieważ rano odwiedzili mnie w Urzędzie gminy mieszkańcy ulicy Leszczyńskiej w Święciechowie, która jest drogą powiatową. W ostatnim czasie naprawiamy tą drogę praktycznie co tydzień, ale pojazdy ciężarowe i opady deszczu wybijają masę kładzioną na zimno, szczególnie na narożnikach drogi. Masa ta uderza w elewacje, drzwi czy okna stojących tam budynków. Stąd mieszkańcy wiedząc, że dzisiaj jest sesja Rady Powiatu wymogli na mnie bym przedłożył ich problem – mówił wójt. – Apeluję o naprawdę tej drogi i chciałbym się dowiedzieć, w którym miejscu jesteśmy w tej sprawie? Kiedyś z panem starostą rozmawialiśmy, że oddana zostanie droga S5 i zrobimy wspólnie ten odcinek, w zasadzie od granicy miasta Leszna do skrzyżowania z ulicą Śmigielską. I wydaje mi się, że ten odcinek powinien być remontowym priorytetem.

Marek Lorych zwrócił także uwagę na problem z oznakowaniem, za które odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak do tej pory brak wyraźnych znaków wskazujących nowy przebieg drogi w kierunku Włoszakowic. W trakcie sesji nie padła odpowiedź ze strony władz powiatu na problem przedstawiany przez wójta.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock