TworzymyGłos Regionu

Umowa podpisana

Środa, 17 kwietnia 2019 o 11:33, aktualizacja Środa, 17 kwietnia 2019 o 11:36, autor: 0 348
Umowa podpisana

Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak i Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak podpisali dziś w Poznaniu umowę dotyczącą modernizacji budynku nowego gmachu biblioteki. 

W spotkaniu uczestniczył dyrektor MBP w Lesznie Andrzej Kuźmiński, przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Malepszy oraz Barbara Krawiec, do niedawna skarbnik Miasta Leszna, bez której wsparcia realizację projektu trudno sobie wyobrazić. Wartość projektu to ponad 24 mln zł. 

Projekt "Modernizacja budynku przy Pl. Metziga 25 z dostosowaniem, na potrzeby MBP w Lesznie" będzie realizowany w ramach działania 9.2 "Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych". Na realizację zadania przewidziano 24.345.382,38 zł.

Nowo powstała biblioteka prowadzić będzie mogła wiele różnorodnych działań: dbać o wczesną edukację małych dzieci, wspierać matki, organizować działania dla seniorów, udostępniać nowoczesne technologie, pełnić funkcję wystawienniczą i konferencyjną. Planuje się również wydłużenie czasu pracy Biblioteki do późnych godzin wieczornych (21:00 lub 22:00 w weekendy do 24:00).

W nowej siedzibie biblioteki tematyczne wypożyczalnie i czytelnie współgrać będą z wyznaczonymi 4 strefami: odkrywania, doświadczeń, kreacji i partycypacji. Biblioteka stanie się galerią kultury, miejscem prezentacji dziedzictwa kulturowego regionu leszczyńskiego. 

 

Źródło: MBP Leszno

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock