TworzymyGłos Regionu

Uroczyste przekazanie radiowozów

Piątek, 12 kwietnia 2019 o 10:27, autor: 0 112
Uroczyste przekazanie radiowozów

Trzy nowoczesne radiowozy trafiły do leszczyńskiej Policji. Wśród nich w pełni wyposażony Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego. Pojazdy zostały zakupione z środków budżetu Policji i dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Leszna, Starostwa Leszczyńskiego oraz pięciu gmin z powiatu.

11 kwietnia br. w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie odbyło się uroczyste przekazanie radiowozów. Udział w nim wzięli m.in. Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak wraz z zastępcą, Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak, Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak, burmistrzowie i wójtowie gmin z powiatu leszczyńskiego oraz Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Agnieszka Brzezińska.

Leszczyńska Policja w tym roku została wyposażona w trzy nowoczesne radiowozy. Dwa z nich jeżdżą już po ulicach Leszna i powiatu leszczyńskiego. Są to furgon patrolowy VW Transporter T6 oraz Ford Transit typu combi van z możliwością przewożenia psów służbowych. Dziś do służby trafi Ford Transit Custom z pełnym wyposażeniem Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego. W jego wyposażeniu znalazł się między innymi pakiet lamp LED do oświetlania miejsca wypadku wraz z baterią dodatkowych akumulatorów, komputer z drukarką, aparat fotograficzny, zestaw znaków, parawany, urządzenia pomiarowe. Jego wartość wraz z wyposażeniem to blisko 260 tysięcy złotych.

Pieniądze na zakup samochodów pochodziły z budżetu Policji oraz w znacznym stopniu ich zakup wsparł Urząd Miasta Leszna przekazując darowiznę w kwocie 210 tysięcy złotych. Zakup Ambulansu Pogotowia Ratunkowego wsparli także Starostwo Powiatowe przekazując kwotę 10 tysięcy złotych oraz po 5 tysięcy złotych gminy: Osieczna, Lipno, Święciechowa, Rydzyna i Krzemieniewo. Natomiast Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego sfinansował zakup urządzenia do badania stanu trzeźwości typu Alkotest oraz dwie latarki, które znalazły się na wyposażeniu ambulansu, wartości ponad 14 tysięcy złotych. Radiowozy zostały zakupione w systemie 50:50.

Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak podziękował darczyńcom za finansowe wsparcie, dzięki któremu zaistniała możliwość zakupu samochodów, które z pewnością przyczynią się do usprawnienia pracy leszczyńskiej Policji.

Źródło: KMP Leszno

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock