TworzymyGłos Regionu

W Lasocicach wyłoniono najbardziej europejską klasę

Piątek, 11 maja 2018 o 12:38, aktualizacja Poniedziałek, 21 maja 2018 o 14:46, autor: 0 1784
W Lasocicach wyłoniono najbardziej europejską klasę

Z okazji Dnia Europy w Szkole Podstawowej w Lasocicach zadecydowano zorganizować specjalny turniej, który wyłonił najbardziej europejską klasę w szkole. O tym, która klasa zdobędzie ten zaszczytny tytuł decydowało wiele aspektów.

Dzień Europy 9 maja obchodzony jest szczególnie w państwach Unii Europejskiej, ponieważ jest to rocznica opublikowania Planu Schumana, czyli planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, będącej podwalinami dzisiejszej UE. W Szkole Podstawowej w Lasocicach z okazji tego święta przygotowano specjalny konkurs, w którym dzieci i młodzież rywalizowały o tytuł najbardziej europejskiej klasy. Organizatorki, Hanna Maćkowiak i Joanna Przybyła, przygotowały szereg konkurencji, które miały na celu przybliżyć państwa członkowskie UE. Najpierw jednak najstarsza klasa, III gimnazjum, przedstawiła rys historyczny i kilka najważniejszych faktów dotyczących wspólnoty. Następnie uczniowie prezentowali stroje w barwach narodowych, plakaty, a także zmagali się z quizem skojarzeń dotyczących losowo wybranego państwa. Prócz szerokiej wiedzy, jaka płynęła w trakcie konkursu nie obyło się bez salw głośnego śmiechu. Ostatecznie najbardziej europejską klasą okazała się klasa II gimnazjum, która wyprzedziła klasę IV i VI. Zwycięzcom gratulujemy.

(olek/ foto: SP Lasocicie)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock