TworzymyGłos Regionu

W SP Goniembice wiedzą co jest największym skarbem

Wtorek, 15 maja 2018 o 13:06, aktualizacja Poniedziałek, 21 maja 2018 o 14:45, autor: 0 2208
W SP Goniembice wiedzą co jest największym skarbem

Szkoła Podstawowa im. 17 Pułku Ułanów w Goniembicach uroczyście zainaugurowała projekt, którego celem jest poznanie jednego z największych skarbów naszych czasów – rodziny. „Moja rodzina – mój największy skarb” to zbiór zadań ukazujących uczniom wartość rodziny.

Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 roku ustaliło, że 15 maja przypadać będzie Międzynarodowe Święto Rodziny, 9 maja natomiast przypada Święto Europy i te dwie ważne daty chcieli połączyć organizatorzy inauguracji projektu „Moja rodzina – mój największy skarb” w Szkole Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów w Goniembicach.

- W związku z tymi dwoma świętami postanowiliśmy zaprezentować pewne elementy z życia rodzin polskich i  innych krajów Unii Europejskiej. Uczniowie wcześniej wylosowali nazwy krajów, których zwyczaje rodzinne, stroje regionalne, tańce i język miały zaprezentować – mówi Katarzyna Stachowiak z SP Goniembice. - Kolejnymi etapami naszego projektu będą obchody Dnia Matki i Ojca, Dzień Dziecka, Rodzinna Noc Bibliotek oraz Festyn Rodzinny. Poza tym zachęcamy wszystkie dzieci i ich rodziców do wzięcia udziału w konkursach ogłaszanych w ramach projektu. Wszystkie dotyczą wspierania rodziny oraz wartości jakie powinny w każdej rodzinie być pielęgnowane.

Jak widać w szkole w związku z promocją tradycyjnych wartości rodziny dziać się będzie dużo, a finał całego projektu zaplanowano na 17 czerwca, kiedy odbędzie się Festyn Rodzinny, na który już serdecznie zapraszamy.

(olek/ foto: gmina Lipno, SP Goniembice)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock