TworzymyGłos Regionu

Ważna sprawa!

- pamiętajmy o wyrejestrowaniu sprzedawanego pojazdu

Wtorek, 01 grudnia 2020 o 20:51, autor: 0 383
Ważna sprawa!

O obowiązku zarejestrowania lub wyrejestrowania pojazdu przypomina Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie. W trakcie trwania pandemii koronawirusa okres wykonania takiej czynności wynosi 180 dni. 

Już od przyszłego roku na właściciela pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego UE, który nie dokona rejestracji w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia do kraju oraz na właściciela pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP, który w terminie nieprzekraczającym 30 dni nie zawiadomi właściwego wydziału komunikacji o jego nabyciu lub zbyciu organ rejestrujący pojazdy nakładać będzie kary finansowe. W okresie pandemii czas na tę czynność został wydłużony do 180 dni.

Właściciele pojazdów mogą ten obowiązek wypełnić osobiście, rejestrując termin wizyty w systemie Starostwa Powiatowego w Lesznie, za pomocą systemu ePUAP lub tradycyjną pocztą. W tym ostatnim przypadku należy pobrać ze strony internetowej wniosek, wypełnić go i wraz z oryginałem umowy kupna - sprzedaży przesłać na adres Starostwa Powiatowego w Lesznie. Po dokonaniu czynności oryginał zostanie odesłany na wskazany adres. Kopertę z dokumentami można również zostawić w specjalnej skrzynce w siedzibie starostwa. 

źródło i fot. powiat-leszczynski.pl 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock