TworzymyGłos Regionu

Wędkarze w Osiecznej nie próżnowali

Środa, 25 lipca 2018 o 11:25, aktualizacja Poniedziałek, 13 sierpnia 2018 o 13:48, autor: 0 936
Wędkarze w Osiecznej nie próżnowali

Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Osiecznej nie próżnuje i co chwile w ramach swoich działań organizuje zawody dla swoich członków. Pasjonatów wędkarstwa w gminie z tak pięknymi jeziorami nie brakuje, czego dowodem mogą być chociażby członkowie klubu Sensas Team Osieczna.

W ostatnim czasie wędkarze z gminy Osieczna mówiąc kolokwialnie wrzucili piąty bieg i biorą udział w zawodach zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. W miniony weekend nad Zalewem Rydzyna odbyły się całonocne zawody wędkarskie Koła PZW Osieczna. Wędkarze ryby z jeziora wyciągali każdą możliwą metodą prócz spinningu, jednak jak pokazały wyniki najlepsze okazało się łowienie na federy. O pierwszym miejscu zadecydowało naprawdę niewiele, zwycięzca Jacek Borowiec wyprzedził drugiego Tomasza Sinieckiego o 40 g ryb. Trzecie miejsce wywalczył Bartosz Borowiec.

Zalew Rydzyna był także obszarem zmagań o tytuł mistrza klubu Sensas Team Osieczna. Ta rywalizacja rozgrywała się za dnia, ale także towarzyszyło jej wiele emocji, gdyż wędkarze mierzyli się na najgłębszej części zbiornika, a wiele dużych ryb dosłownie łamało wędki. Jak się okazało ważnym aspektem zmagań było odpowiednie donęcanie ryb i ci, którzy robili to najlepiej zebrali laury. Mistrzem został Ireneusz Awgul, wicemistrzem Roman Klefas, a trzecie miejsce zajął Tomasz Franek.

Gratulujemy zwycięzcom obu zawodów i życzymy dużych ryb na haczykach.

(olek/ foto: UMiG Osieczna i Estera Tomcza)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock