TworzymyGłos Regionu

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego odwiedził Gminę Rydzyna (foto)

Czwartek, 18 czerwca 2020 o 01:15, aktualizacja Czwartek, 18 czerwca 2020 o 02:00, autor: 0 707
Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego odwiedził Gminę Rydzyna (foto)

W gminie Rydzyna gościł wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. W spotkaniu z nim uczestniczyli także przedstawiciele władz powiatu leszczyńskiego na czele z Jarosławe Wawrzyniakiem - Starostą Leszczyńskim.

Krzysztof Grabowski spotkał się w siedzibie rydzyńskiego magistratu z władzami gminy Rydzyna i powiatu leszczyńskiego. Samorząd leszczyński reprezentowali przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk, starosta Jarosław Wawrzyniak, członek Zarządu Powiatu Leszczyńskiego Grzegorz Brzeskot oraz radny powiatu Wojciech Antoniak. Podczas wizyty wicemarszałka została podpisana umowa pomiędzy Samorządem Województwa Wielkopolskiego, a Gminą Rydzyna na zakup sadzonek drzew miododajnych opiewająca na kwotę 20 000 złotych. Młode drzewka posadzone zostaną przy ul. Wierzbowej w Dąbczu, alejach Sułkowskiego, pomiędzy „czerwona szkołą”, a halą sportową oraz w Kaczkowie od drogi S5 w kierunku Jabłonny. 

W planie wizyty wicemarszałka było również obejrzenie zmodernizowanej w 2018 r. przy wsparciu  środków unijnych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 oczyszczalni ścieków. Wicemarszałek odwiedził też siedziby dwóch firm znajdujących się na terenie Gminy Rydzyna: SDF Spożywcze Dodatki Funkcjonalne z Kłody i Agromix z Rojęczyna.

Samorządowcy złożyli również wizytę w specjalizującym się w hodowli bydła mlecznego rodzinnym gospodarstwie rolnym Krzysztofa Bardeckiego z Moraczewa, jednego z laureatów konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2019, nominowanego do tego prestiżowego konkursu przez starostę leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku odwołano galę Wielkopolskiego Rolnika Roku. Z tego właśnie powodu wicemarszałek K. Grabowski jako jeden z organizatorów plebiscytu złożył osobiste gratulacje hodowcy z Moraczewa. 

źródła: powiat-leszczynski.pl, rydzyna.pl
fot. rydzyna.pl 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock