TworzymyGłos Regionu

Wielkie inwestycje i wielkie zaległości

Poniedziałek, 03 grudnia 2018 o 15:52, aktualizacja Poniedziałek, 03 grudnia 2018 o 16:00, autor: 1 357
Wielkie inwestycje i wielkie zaległości

W mijającym roku nie sposób było nie pisać o wielkich inwestycjach drogowych prowadzonych przez powiat leszczyński. Przebudowa dróg powiatowych z Włoszakowic do Boszkowa, i Wijewo-Nietążkowo czy budowa kilkunastu kilometrów ścieżek rowerowych na pewno cieszą, ale i kosztują. Jak się okazuje powiat ma problem by zainwestowane pieniądze odzyskać.

W powiecie leszczyńskim w minionej kadencji inwestowało się wyjątkowo dużo, ze sztandarowym projektem przebudowy łącznika drogi 305 z przyszłym węzłem drogi ekspresowej S5 kosztującym ponad 50 milionów złotych. Wiele, jeżeli nie większość z tych inwestycji opierało się o środki zewnętrzne z programów Unii Europejskiej, których dysponentem jest Urząd Marszałkowski. Praktyka realizacji takich zadań jest taka, że beneficjent programu wykłada całość środków, a następnie po rozliczeniu inwestycji, kwota dotacji jest mu zwracana. Jednak aktualnie Urząd Marszałkowski w Poznaniu ma wiele problemów z rozliczaniem dotowanych inwestycji, w ostatnich tygodniach do starostwa powiatowego w Lesznie wpłynęły pieniądze za remont drogi Górzno-Garzyn, przeprowadzonej w 2017 roku. Aktualnie opóźnienie względem powiatu leszczyńskiego wynosi około 9 milionów złotych.

(olek/foto: powiat leszczyński)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~AutorHshddhhd
26.12.2018 12:43

Sa pieniądze na drogi ale żeby wiedzieć co robić trzeba wyjsc z biur, a na dworze ziab. Wiec poczekajmy do lata .....

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock