TworzymyGłos Regionu

Włoszkowicki finał OMTTK

Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 o 11:47, aktualizacja Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 o 12:06, autor: 0 117
Włoszkowicki finał OMTTK

13 kwietnia Włoszakowice miały okazję gościć uczestników Finału Wojewódzkiego 47. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. W zaciętej rywalizacji, która toczyła się na terenie miejscowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i w pobliskim parku, wzięło udział kilkanaście trzyosobowych drużyn z całej Wielkopolski, reprezentujących szkoły podstawowe i średnie oraz gimnazja.  

Turniej składał się z kilku konkurencji, które miały za zadanie sprawdzić wiedzę, spostrzegawczość i sprawność uczestników. Jedną z nich był test składający się z aż stu pytań dotyczących województw podkarpackiego i wielkopolskiego oraz tematyki pierwszej pomocy. Nie mniejszego zaangażowania wymagał również tzw. bieg na dochodzenie, w trakcie którego wyposażone w kompasy i mapy drużyny szukały punktów znajdujących się we włoszakowickim parku. Na zakończenie rywalizacji zawodnicy musieli jeszcze pokonać rowerowy tor przeszkód, wykazać się umiejętnością udzielania pomocy przedmedycznej oraz rozpoznać widoczne na zdjęciach budowle, rośliny i tropy zwierząt.

W trakcie oczekiwania na wyniki uczestnicy turniejowych zmagań mogli zwiedzić Pałac Sułkowskich oraz muzeum Karola Kurpińskiego, po których oprowadził dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Paweł Borowiec.

Laureaci poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy, okazałe puchary i turystyczne gadżety wręczone m.in. przez wójta gminy Włoszakowice Roberta Kasperczaka, kierownika Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Arkadiusza Szymczaka, dyrektora włoszakowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących Tadeusza Górnego oraz prezesa MKKT-PTTK „Łaziki” Włoszakowice Kazimierza Jankowiaka – jednego z głównych organizatorów wydarzenia. Warto wspomnieć, że zwycięskie drużyny będą reprezentować nasze województwo podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Augustowie (województwo warmińsko-mazurskie).

Źródło: Gmina Włoszakowice

 

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock