TworzymyGłos Regionu

Wpadł z tysiącami papierosów

Piątek, 24 sierpnia 2018 o 11:01, aktualizacja Środa, 29 sierpnia 2018 o 16:33, autor: 0 1396
Wpadł z tysiącami papierosów

Młody mieszkaniec gminy Święciechowa może mieć poważne problemy w związku z papierosami. I nie chodzi tutaj o problemy zdrowotne, a prawne i finansowe, gdyż posiadał tysiące nielegalnych papierosów.

Dwa dni temu funkcjonariusze policji zatrzymali młodego mężczyznę, który w plecaku posiadał kilkadziesiąt paczek papierów bez akcyzy. Okazało się, że to nie był cały jego zbiór.

- 2 sierpnia br. podczas legitymowania młodego mężczyzny leszczyńscy policjanci ujawnili w jego plecaku kilkadziesiąt paczek papierosów, bez polskich znaków akcyzy. Miało to miejsce pod jednym z marketów na terenie Leszna. Właścicielem wyrobów tytoniowych okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Święciechowa – mówi asp. sztab. Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. -  W związku z ujawnieniem nielegalnego towaru, policjanci postanowili sprawdzić miejsce zamieszkania młodego mężczyzny. Podczas przeszukania garażu funkcjonariusze znaleźli kartony wypełnione papierosami różnych marek również bez polskich znaków akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że było ich prawie 90 tysięcy sztuk. Oprócz tego 20-latek posiadał kilka kilogramów nielegalnej krajanki tytoniu.

Strata Skarbu Państwa ze sprzedaży zatrzymanego przez funkcjonariuszy towaru mogła wynieść niemal 100 tysięcy złotych. Młody mieszkaniec gminy Święciechowa jednak nie zbije fortuny, tylko liczyć się musi z możliwością 3 letniego więzienia i karą finansową.

(olek/foto: KMP Leszno)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock