TworzymyGłos Regionu

Wraca żużlowa Ekstraliga i piłkarska Ekstraklasa

Sobota, 25 kwietnia 2020 o 13:13, aktualizacja Czwartek, 07 maja 2020 o 18:51, autor: 1 411
Wraca żużlowa Ekstraliga i piłkarska Ekstraklasa

O powolnym powrocie do normalności w sporcie poinformowali premier Mateusz Morawiecki i minister sportu Danuta Dmowska - Andrzejuk. Rządzący stalili m. in. terminy wznowienia rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy oraz żużlowej Ekstraligi. Do treningów powrócą również olimpijczycy. 

Zarówno piłkarze, jak i żużlowcy wznowią rozgrywki bez udziału publiczności. Ci pierwsi powrócą do rozgrywania meczów 29 maja, natomiast PGE Ekstraliga będzie mogła ruszyć 12 czerwca. 

Szybciej od sportu zawodowego powrócą treningi w formie rekreacji. Już 4 maja będziemy mogli skorzystać z orlików, boisk szkolnych, torów gokartowych i pól golfowych. Obowiązywać będą jednak pewne ograniczenia. Na obiektach będzie mogło przebywać maksymalnie 6 osób. Co ważne na obiektach sportowych nie będzie nakazu zakrywania ust i nosa. 

W trzecim etapie luzowania obostrzeń dotyczących sportu i rekreacji rząd planuje otworzyć hale sportowe. Następne kroki dotyczyć będą otwarcia siłowni, basenów, klubów fitness i kręgielni. Na sam koniec premier zapowiedział powrót do organizacji imprez masowych z udziałem kibiców. Najpierw wróciłyby wydarzenia na otwartej przestrzeni z udziałem 50 osób, a następnie liczba ta wzrosłaby do powyżej 999 osób przy zachowaniu nowych zasad sanitarnych. 

Dokładne daty wdrażania kolejnych etapów "odmrażania" sportu nie są jeszcze znane. W przypadku gwałtownego wzrostu liczby zachorowań nastąpi powrót do rygorów panujących obecnie. 

źródło: gov.pl
fot. tvml.pl 

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Lechoslaw
27.04.2020 06:02

Na szalone pomysły jest rada ! Do czubkow lub do więzienia !!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock