TworzymyGłos Regionu

Wrócili pod siatkę (foto)

Czwartek, 21 maja 2020 o 14:23, aktualizacja Sobota, 01 sierpnia 2020 o 13:07, autor: 0 433
Wrócili pod siatkę (foto)

Po dwóch miesiąca przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa siatkarze UKS 9 Leszno wrócili do treningów. - Na ten etap odmrażania sportu szczególnie czekaliśmy. Siatkówka należy do dyscyplin zespołowych, więc żaden trening indywidualny czy online nie zapewni nam oczekiwanego efektu - mówi Jarek Borowski, prezes Stowarzyszenia UKS 9 Leszno.

Siatkarze muszą przestrzegać jednak wielu zasad. Rozporządzenie określa ilość osób korzystających z hali, co ma związek z jej powierzchnią. Niedostępne pozostają węzły sanitarne - oprócz wc, należy dezynfekować także używany sprzęt. - Każda z naszych pięciu grup trenuje osobno, w obecności dwóch lub trzech opiekunów. Młodzież idealnie dostosowała się do stawianych wymogów. Wszyscy już bardzo chcieli wrócić do gry - dodał Borowski.

Wciąż nie wiadomo, czy w wakacje kluby sportowe będą mogły organizować obozy czy zgrupowania. - Jeśli nie uda się wyjechać, planujemy przyspieszyć treningi przygotowawcze do sezonu - przyznał Borowski.

Podczas przerwy w treningach zawodnicy i trenerzy UKS 9 Leszno nagrali film "Nie pozwólmy piłce spaść", gdzie jedna osoba podaje piłkę następnej. Film można zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/uks9leszno/videos/271579043999920/. 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock