TworzymyGłos Regionu

Wybierz farbę rolniczą do Bizona i zadbaj o swój kombajn

Środa, 29 lipca 2020 o 09:18, autor: 0 1124
Wybierz farbę rolniczą do Bizona i zadbaj o swój kombajn

Kombajn Bizon jest maszyną znaną już od dziesiątek lat i cieszącą się sporym uznaniem wśród rolników. Jakie farby rolnicze wybrać do pomalowania tej maszyny? Czym cechuje się Bizon? Czym kierować się podczas zakupu farby rolniczej?

Kombajn Bizon

Bizon jest polskim kombajnem rolniczym, który stosowany jest do zbioru rzepaku, zbóż różnego typu, kukurydzy oraz innych roślin nasiennych. Produkcją tej maszyny zbożowej zajmowała się Fabryka Maszyn Żniwnych w latach 1970-2004. Bizon odznacza się wentylowaną oraz przestronną kabiną posiadającą sporą przednią szybę. W bardziej nowoczesnych modelach tej maszyny znajdują się nawet komputery pokładowe, które informują rolnika o istotnych parametrach w trakcie pracy. Kombajn tej marki jest niezwykle przydatnym sprzętem w rolnictwie, jednocześnie pozwalając wykonywać pracę z należytą dokładnością i z najwyższą jakością. 

Farby rolnicze

Kombajn po pewnym czasie użytkowania może wymagać renowacji powłoki lakierniczej - w tym przypadku warto postawić na dobrą jakościowo farbę rolniczą. Proces malowania maszyny poprzedzić należy przygotowaniem podłoża, czyli dokładnym umyciem kombajnu. Kolejnym zadaniem jest usunięcie pozostałości starej farby za pomocą np. szczotki do metalu. Następnie pozostaje zmatowienie powierzchni za pomocą papieru ściernego, kolejne umycie oraz odtłuszczenie maszyny. 

Jak wybrać farbę rolniczą?

Wybór farby rolniczej wśród tylu rozwiązań, jakie znajdziemy na rynku, nie jest łatwym zadaniem. Najtańszym produktem jest połączenie farby podkładowej z dowolną farbą do metalu, przy czym końcowy efekt może nas nie zadowolić. Farba rolnicza powinna bazować na doskonałej jakości, tak aby odpowiadała środowisku pracy i nie uległa szybkiemu zniszczeniu. Pamiętajmy o tym, że Bizon bardzo często jest narażony na działanie czynników zewnętrznych, dlatego efektowne odnowienie z pomocą farby może zdziałać bardzo wiele. 

W tym przypadku warto postawić na specjalną farbę do malowania kombajnu lub trwałą farbę do metalu. Produkt wyróżniać się powinien dobrymi właściwościami mechanicznymi oraz sporą odpornością na działanie czynników z zewnątrz. Trwalszy efekt uzyskamy, jeśli dobierzemy do farby rolniczej utwardzacz. Jest on stosowany jako nawierzchniowa warstwa w malowaniu maszyn rolniczych, urządzeń mechanicznych, czy też konstrukcji stalowych. Co ciekawe, pozwala także chronić maszynę przed korozją, pod warunkiem, że dobierzemy odpowiedni podkład. Estetyka dla wielu z nas jest ważna, dlatego weźmy także pod uwagę trwałe walory dekoracyjne. 

Farby rolnicze to specyficzne produkty, które (jak sama nazwa wskazuje) służą do malowania maszyn rolniczych, co pozwoli je odnowić i ochronić przed działaniem szkodliwych czynników. Kombajn Bizon jest znaną maszyną, która doceniona została przez wielu rolników. Potrzebne części lub emalie do maszyn rolniczych znajdziemy w niejednym sklepie rolniczym online, co pozwoli nam zaoszczędzić czas i często koszty związane z zakupem towaru w zwykłym sklepie stacjonarnym. Warto postawić na doskonałą jakość i wytrzymałość produktów przeznaczonych do malowania maszyn, dzięki czemu uzyskamy estetyczne i trwałe odnowienie Bizona. 

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock