TworzymyGłos Regionu

Wyjątkowa sesja Rady Miejskiej Rydzyny

Wtorek, 04 czerwca 2019 o 19:41, autor: 1 719
Wyjątkowa sesja Rady Miejskiej Rydzyny

W Zamku w Rydzynie odbyła się IX Sesja Rady Miejskiej Rydzyny. Z kilku powodów była ona wyjąkowa. 

30 lat temu, 4 czerwca 1989 r. odbyły sie w Polsce pierwsze, częściowo wolne wybory w historii Polski po II wojnie światowej. Uroczyste upamiętnienie tej rocznicy przygotowała Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kaczkowie z siedzibą w Rojęczynie oraz Anna Prałat ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Łopuszańskiego w Dąbczu.

Następnie radni zajęli się raportem o stanie gminy. Po jego rozpatrzeniu samorządowcy jednogłośnie podjęli uchwałę o udzieleniu wotum zaufania dla Burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna.

Kolejną częścią sesji była procedura absolutoryjna. Radni - również jednogłośnie - podjęli uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Miasta i Gminy Rydzyna za 2018 rok oraz udzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy Rydzyna z tytułu wykonania budżetu Miasta i Gminy Rydzyna za 2018 rok.

źródło i fot: rydzyna.pl

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~jak żyć?
04.06.2019 20:10

Częściowo wolne wybory... Dobrze, że w ciąży nie można być częściowo.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock