TworzymyGłos Regionu

Wyniki konkursu

- Konfrontacje 2019

Poniedziałek, 25 listopada 2019 o 15:19, autor: 0 121
Wyniki konkursu

W minionym tygodniu wręczono nagrody i wyróżnienia w XXXVIII Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Fotograficzno-Plastycznym "Konfrontacje 2019". Jak poinformował UM Leszno, wstawa prac będzie czynna do 7 grudnia w ratuszu. 

KONKURS LITERACKI

Nagroda: Irena Maria Zborowska – Gostyń za zestaw wierszy: „Jeśli ten ucisk zmaleje”, „Nakryję dla nas do stołu”, „Rozczarowanie”, „Po cichutku”, „Ono, ciało”, „Zmierzchanie” oraz w prozie za opowiadanie „Linoskoczek”; Honorowe wyróżnienia – druk w katalogu: Dobrochna Pietrowska – Leszno za zestaw wierszy: „Proces tworzenia”, „***... dałeś mi ciszę”, „Laboratorium”, „napisałaś ostatnio coś nowego?”, „***...nie pamiętam dnia”, „Kwiaty”; Wanda Gołębiewska – Płock wiersz „Śmierć Andersena”; Gabriel Hawryluk – Warszawa wiersz „List do Boga”;

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Nagrody: 4 /równorzędne/: Aleksandra Karolczak – Gostyń za zestaw: „Abstrakcje natury – Pamukkale – Turcja”; Arkadiusz Kulasik – Leszno za zestaw „Sen”; Ewa Gucińska – Śmigiel za pracę: „Światłem malowane”; Tomasz Rozenberg – Toruń za pracę: „Szumy, zlepy, szepty”. Wyróżnienia honorowe - druk prac w katalogu: Anna Kowalczyk – Warszawa - „W świetle księżyca”; Jarosław Kozioł – Ścinawica - „Ciemność”, Joanna Olejnik-Pazoła – Leszno - „Przy-jaciele”. Do wystawy jury zakwalifikowało prace następujących autorów: Marianna Chocianowska – Leszno, Ewa Gucińska – Śmigiel, Aleksandra Karolczak – Gostyń, Anna Kowalczyk – Warszawa, Jarosław Kozioł – Ścinawica, Arkadiusz Kulasik – Leszno, Katarzyna Marciniak-Helińska – Kościan, Nadia Matuszewska – Leszno, Franciszek Mroziński – Święciechowa, Zuzanna Mróz – Zielona Góra, Joanna Olejnika - Pazoła – Leszno, Ornat Marek – Warszawa, Martyna Pytlik – Kąkolewo, Hanna Rojda – Poznań, Tomasz Rozenberg – Toruń, Joanna Skrzypczak – Leszno.

W dziale fotografii na wystawę zakwalifikowano - 36 prac, 16 autorów.

KONKURS PLASTYCZNY

Nagrody: 3 /równorzędne/: Monika Kamińska – Nysa - za prace: „Incydent”, „Lepsze jutro”; Janina Goździewicz - Góra - za prace: „Oczekiwanie”, „Dziewczynka w kapeluszu II”; Elżbieta Pyra – Włocławek - za prace: „Dokąd”, „Opowieść”. Wyróżnienia honorowe - druk prac w katalogu: Wiesław Bednarz – Motycz - „Po południu”, Danuta Bober – Stęszew - „Maki z ulicy Polnej”, Elżbieta Borowiak – Leszno - „Ulica Paderewskiego”, Krystyna Bromirska - Bielsko-Biała - „Na drugim brzegu”, Wiesława Górka – Koszalin - „Maciek i Wacek”, Wanda Jędrzejewska - Suchy Las - „W potrzasku”, Anna Klimaszewska – Poznań - „Duet II”, Jarosław Kozioł - Ścinawica - „Natur II”, Dorota Lisewska – Gostyń - „Tu będzie bezpiecznie”, Robert Markowski – Leszno - „Venice bach”, Marek Ratajczyk – Elżbietków - „Dwa wiry”, Alicja Smoczyńska - Bielsko-Biała - „Todi”, Maria Szymańska – Mogilno - „Hortensja”, Stanisław Szym-kiewicz – Gostyń - „Plamy nieuczesane”, Anna Świerc – Opole - „Duma”, Wiesława Żarnowska-Motyl - Dębska Kuźnia - „Dziewczyna w kapeluszu”, - Benedykt Żyto – Leszno - „Złoto słońca”, Dariusz Żyto – Leszno - „Południe w Pa-lermo”. Wystawa - jury zakwalifikowało prace autorów: Witold Bartosz – Gostyń, Wiesław Bednarz – Motycz, Alicja Błaszkowska-Biegała – Leszno, Danuta Bober – Stęszew, Elżbieta Borowiak – Leszno, Krystyna Bromirska – Bielsko-Biała, Stanisława Czerwińska – Gostyń, Hanna Danielak – Poznań, Zdzisława Czombik – Poznań, Bożena Gerowska – Gostyń, Janina Goździewicz – Góra, Wiesława Górka – Koszalin, Anna Jernaś – Łęka Wielka, Wanda Jędrzejew-ska – Suchy Las, Monika Kamińska – Nysa, Irena Kędziora – Gostyń, Anna Klimaszewska – Poznań, Ireneusz Komisarek – Gostyń, Jarosław Kozioł – Ścinawica, Sylwia Kozłowska – Widziszewo, Anna Kruczkowska – Poznań, Dorota Lisewska – Gostyń, Alicja Łuczak – Luboń, Krzysztof Marciniak – Komorniki, Robert Markowski – Leszno, Agata Mrozińska – Święciechowa – godło, Marta Odbierzychleb – Tarnów, Elżbieta Pyra – Włocławek, Marek Ratajczyk – Elżbietków, Anna Rozmuska – Dominowo, Alicja Smoczyńska – Bielsko-Biała, Maria Szymańska – Mogilno, Stanisław Szymkiewicz – Gostyń, Anna Świerc – Opole, Krystyna Świętek – Leszno, Zofia Wawrzyniak – Ląd, Ewa Winczewska – Konin, Wiesław Wojciechowski – Legnica, Wiesława Żarnowska - Motyl – Dębska Kuźnia, Benedykt Żyto – Leszno, Dariusz Żyto – Leszno.

Na wystawę pokonkursową w dziale plastyki wybrano – 90 prac, 41 autorów.

(Foto: UM Leszno)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock