TworzymyGłos Regionu

Z Lipna do Smyczyny nową drogą

Sobota, 16 maja 2020 o 14:00, autor: 0 169
Z Lipna do Smyczyny nową drogą

Spółka Strabag przebudowuje drogę powiatową nr 4769P z Lipna w kierunku Smyczyny. Cała inwestycja obejmuje również powstanie ścieżki rowerowej. 

Modernizacja obejmuje drogę powiatową na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 309 w Lipnie (ul. Powstańców Wielkopolskich) do wiaduktu nad drogą ekspresową S5 w Smyczynie. Projekt, którym zajmuje się firma Strabag przewiduje przebudowę ok. 2,6 km drogi.

Obecnie trwają końcowe prace przy wzmacnianiu krawędzi jezdni i regulacji krawężnika oraz ścieku przykrawężnikowego, a także końcowe roboty przy montażu elementów przyłączy kanalizacji deszczowej przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Równolegle odbywają się prace przy budowie ok. 650 metrów ciągu pieszo-rowerowego, od skrzyżowania w kierunku Wilkowic do wiaduktu w Smyczynie. Trwa korytowanie, układanie drenażu i układanie opornika przyszłej ścieżki.

Inwestycja zostanie w 60 proc. dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałe koszty pokryją powiat leszczyński i gmina Lipno. Zgodnie z umową spółka Strabag ma czas na wykonanie robót do 30 sierpnia br. 

źródło i fot. powiat-leszczynski.pl 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock