TworzymyGłos Regionu

Zero tolerancji dla graficiarza

Sobota, 06 czerwca 2020 o 11:44, autor: 0 321
Zero tolerancji dla graficiarza

Władze Leszna domagają się, aby wandal, który oszpecił kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset obiektów na terenie miasta, pisząc na nich swój pseudonim ZERO, przywrócił tym obiektom stan pierwotny. Stosowne pismo w tej sprawie zostało złożone na Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie wczoraj, 4 czerwca.  

Wandal podpisywał się nie tylko na miejskich obiektach, ale także na tych prywatnych, czy też należących do innych instytucji. Sprawca został ujęty, przyznał, że to on jest autorem wszystkich tych szpecących napisów. Miasto Leszno domaga się zatem, aby poniósł odpowiednią karę za swoje niewłaściwe zachowanie. Podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do toczącego się postępowania przygotowawczego jako pokrzywdzony. Nie chodzi o stosowanie surowych kar (rozumiemy: młoda osoba itd.), ale liczba naruszeń w tym przypadku jest ogromna. Dlatego wnioskujemy o orzeczenie obowiązku przywrócenia stanu poprzedniego, a więc mówiąc wprost: posprzątania i umycia tych miejsc przez sprawcę. Trochę pracy z tym będzie, ale może wtedy uda się osiągnąć to, co nazywamy szumnie prewencją i wychowaniem - wyjaśnił wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak. 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock