TworzymyGłos Regionu

Zmarł Alojzy Konior

Poniedziałek, 30 listopada 2020 o 20:00, autor: 0 366
Zmarł Alojzy Konior

Nie żyje Alojzy Konior. Był dyrektorem Zespołu Szkół Technicznych w Lesznie przez ponad 20 lat. 

Leszno stało się domem Alojzego Koniora jeszcze w połowie lat 40-stych ubiegłego wieku. Był absolwentem warszawskiego AWF-u oraz poznańskiego UAM-u. Zespołem Szkół Technicznych kierował przez 20 lat od 1963 roku. Po ustąpieniu ze stanowiska dyrektora placówki nadal kojarzony był z leszczyńskim ZST. Po dziś dzień szkołę nazywa się "Koniorem".

Alojzy Konior był bardzo mocno związany z naszym regionem. Był prezesem Leszczyńskiego Towarzystwa Kulturalnego, organizatorem wielu konferencji, sesji naukowych, zasiadał w Krajowej Radzie Regionalnych Towarzystw Kultury.

W 2002 r. otrzymał tytuł ,,Zasłużonego dla Leszna”. Został również uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Edukacji Narodowej oraz Odznaką Grunwaldzką.

A. Konior miał 95 lat. Ceremonia pogrzebowa zmarłego dyrektora odbędzie się w sobotę 5 grudnia na cmentarzu przy ulicy Kąkolewskiej. 

źródło i fot. tvml.pl

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock