TworzymyGłos Regionu

Zmodernizowana droga Lipno - Smyczyna oficjalnie otwarta

Wtorek, 29 września 2020 o 20:52, aktualizacja Wtorek, 29 września 2020 o 21:28, autor: 0 271
Zmodernizowana droga Lipno - Smyczyna oficjalnie otwarta

Oficjalnie zakończono przebudowę drogi powiatowej nr 4769P na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 309 w Lipnie do wiaduktu w Smyczynie. W ceremonii otwarcia nowego traktu komunikacyjnego wzięli udział przedstawiciele Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, starostwa powiatowego w Lesznie oraz urzędu gminy Lipno. 

Łączny koszt przebudowy to 4.121.815 zł. Prawie 60 proc. tej kwoty stanowiła dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych. Na inwestycję powiat leszczyński przekazał 848.727 zł, a gmina Lipno – 800.000 zł.

Zakres prac, którw wykonała firma Strabag obejmował przebudowę 2,6 km drogi (wzmocnienie krawędzi jezdni wraz z poszerzeniem do 6 m, budowa chodników, przebudowa odwodnienia, oczyszczenie i wyprofilowanie rowów drogowych, ułożenie dwóch warstw asfaltu). Dodatkowo wykonano aktywne oznakowania przejścia dla pieszych, zamontowano dwa radary z tablicami z informacjami o prędkości pojazdów, przebudowano zatokę autobusową. Zbudowano również 650 m ciągu pieszo - rowerowego od skrzyżowania dróg w kierunku Mórkowa i Smyczyny do wiaduktu nad S5.

W oficjalnym zakończeniu inwestycji uczestniczyli m.in. wicewojewoda wielkopolski Maciej Bieniek, przewodniczący Rady Powiatu Jan Szkudlarczyk, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski oraz wójt gminy Lipno Łukasz Litka. 

źródło i fot. powiat-leszczynski.pl

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock