TworzymyGłos Regionu

Zostań Młodzieżowym Radnym Gminy Święciechowa

Piątek, 14 września 2018 o 16:02, autor: 0 817
Zostań Młodzieżowym Radnym Gminy Święciechowa

Kończy się aktualna kadencja samorządowa, kończy się także druga kadencja Młodzieżowej Rady Gminy Święciechowa. Jeszcze siedem dni młodzi ludzie z terenu gminy mają możliwość zgłoszenia akcesu do startu w wyborach na kolejną kadencję.

Młodzieżowa Rada Gminy Święciechowa jest miejscem, w którym przedstawiciele młodych osób zamieszkujących teren gminy, którzy jeszcze nie mogą głosować w wyborach powszechnych, zabierają głos w sprawach dotyczących młodzieży, ale nie tylko. Już od dwóch kadencji uczniowie spotykają się na swoich sesjach, pracują w komisjach i przekazują władzom gminy swoje stanowisko. Wraz z kadencją samorządu kończy się także kadencja Młodzieżowej Rady Gminy Święciechowa, dlatego już niebawem odbędą się wybory. Na razie jest czas by zgłosić swoich kandydatów. Do rady może wystartować osoba od 13 do 20 roku życia, nie karana wyrokiem sądowym i nie zawieszona w prawach ucznia. Termin zgłoszeń przypada między 17 a 21 września, a wybranych zostanie łącznie 15 radnych, 5 ze Święciechowy, po 2 z Lasocic i Długich Starych, 1 z Przybyszewa, Krzycka Małego i Gołanicach. Jeden mandat przypada także dla przedstawiciela Długich Nowych i Trzebini, jeden dla kogoś z Piotrowic i Niechłodu oraz jeden dla mieszkańca Strzyżewic, Henrykowa i Książecego Lasu. Wybory odbędą się 1 października w siedzibie Urzędu Gminy w Święciechowie, głosować można tylko po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej.

(olek/foto: UG Święciechowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock