Prawie kwadrans niemocy (video)

- Real Astromal Leszno 20:22 PKM Zachód AZS UZ Zielona Góra

Niedziela, 09 maja 2021 o 18:43, aktualizacja Niedziela, 09 maja 2021 o 20:06, autor: 0

Niemal 15 minut zajęło szczypiornistom Realu Astromalu Leszno zdobycie pierwszej bramki w spotkaniu z PKM Zachód AZS UZ Zielona Góra. Dramatyczny początek spotkania oraz pogoń za rywalem przełożyły się na problemy w końcówce, którą lepiej wytrzymali goście z Zielonej Góry zwyciężając ostatcznie 22:20.

Z wieloma problemami w tym sezonie borykali się szczypiorniści z Leszna. Jednak po raz pierwszy mieli ich problemy z trafieniem do bramki rywali trwały prawie kwadrans. W tym samym czasie podopieczni Ireneusza Łuczaka mieli zdecydowanie lepiej wyregulowane celowniki i zdobyli 8 bramek. Na szczęście jeszcze przed przerwą przewaga zielonogórzan stopniała o połowę, a leszczynianie do szatni schodzili ze stratą 4 bramek.

Po zmianie stron podopieczni Macieja Wieruckiego robili wszystko, aby wyrównać. Sztuki tej dokonali w 43 minucie za sprawą Michała Frieske. Od tej pory trwała zacięta walka, a na tablicy wyników najczęściej widniał rezultat remisowy. W końcówce spotkania w poczynania leszczynian ponownie wkradły się błędy. Te zadecydowały o minimalnej wygranej gości z Zielonej Góry, którzy w hali "Trzynastka" triumfowali 22:20.

Bramki dla Realu Astromalu zdobywali: Piotr Łuczak 7, Michał Frieske 4, Mateusz Płaczek 3, Kacper Szocik i Krzysztof Meissner 2 i Mateusz Nowak i Hubert Szkudelski 1.

MKS Real Astromal Leszno 20:22 PKM Zachód AZS UZ Zielona Góra

źródło: tvml.pl