TworzymyGłos Regionu

24-latek poszukiwany za podwójne zabójstwo

zgłosił się na policję

Czwartek, 30 marca 2023 o 18:55, aktualizacja Czwartek, 30 marca 2023 o 21:06, autor: 1
24-latek poszukiwany za podwójne zabójstwo

W Międzychodzie doszło do tragicznego zdarzenia, podczas którego dwie osoby straciły życie. Policjanci podejrzewają o popełnienie tych zbrodni 24-letniego Marcina W. W celu przyspieszenia jego zatrzymania, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych dla osoby, która dostarczy informacji pomocnych w jego aresztowaniu.

Według doniesień policji, pierwsze zgłoszenie o tragedii wpłynęło wczoraj, 29 marca wieczorem. Strażacy zostali wezwani do gaszenia pożaru w miejscowości Muchocin, gdzie natrafili na zwłoki 22-letniego mężczyzny. Ślady na ciele ofiary wskazują na to, że został on zamordowany. Okoliczności zdarzenia sugerują, że sprawca podpalił mieszkanie, aby zatrzeć ślady. W wyniku prowadzonych działań policjanci ustalili, że 24-letni Marcin W. uciekł z miejsca zdarzenia skradzionym samochodem.

W międzyczasie policja otrzymała kolejne zgłoszenie o zabójstwie. Tym razem ofiarą była 45-letnia kobieta, której zwłoki znaleziono w mieszkaniu przy ulicy 3 Maja w Międzychodzie. Śledczy uważają, że ten sam mężczyzna, czyli poszukiwany Marcin Wolf, jest odpowiedzialny za obydwa morderstwa. Po dokonaniu zbrodni podejrzany porzucił skradziony samochód pod Międzychodem i uciekł do lasu.

W celu odnalezienia Marcina W. oraz zatrzymania go, do akcji pościgowej włączyły się funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz policjanci z innych jednostek na terenie Wielkopolski. 

Aktualizacja, godz. 21:01.

Jak informuje Wielkopolska Policja: 24 letni Marcin W. podejrzany o zabójstwo dwóch osób na terenie powiatu Międzychodzkiego został zatrzymany o godz. 20.00. Podczas poszukiwań skoncentrowanych w lesie nad Wartą, w miejscu znalezienia plecaka należącego do ściganego, grupa pościgowa otrzymała wiadomość, że podejrzany zgłosił się do komendy Policji w Międzychodzie.

Źródło/foto: Wielkopolska Policja

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~misiek
30.03.2023 20:57

Zatrzymamy. Zgłosił się sam

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock