TworzymyGłos Regionu

Do medalu zabrakło setnych części sekundy

Wtorek, 24 lipca 2018 o 10:51, aktualizacja Poniedziałek, 13 sierpnia 2018 o 13:48, autor: 0

Świetnie spisali się pływacy Miejskiego Klubu Pływackiego Astromal-Leszno, którzy w miniony weekend rywalizowali w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Pływaniu. Kacper Koczorowski w jednej z konkurencji zajął najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte miejsce.

XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich była również okazją do rozegrania Letnich Mistrzostw Polski juniorów 17-18 lat. Impreza odbywała się miniony weekend w Gliwicach, a na starcie pływackich zmagań stanęło 340 zawodników z niemal stu klubów z kraju. W imprezie rozgrywanej na szczeblu centralnym znakomicie zaprezentowali się zawodnicy z Miejskiego Klubu Pływackiego Astromal-Leszno, Kacper Koczorowski i Mateusz Prus, którzy pływali w okolicach swoich rekordów życiowych. Kacper Koczorowski awansował także dwukrotnie do finałów A, najpierw w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym, a następnie na dystansie dwukrotnie dłuższym. W pierwszym swoim finałowym starcie zajął czwarte miejsce, tracąc do trzeciego zawodnika 0.37 s, drugi finał ukończył na 7 miejscu. Kacper był także jednym z trzech reprezentantów wielkopolski, którym udało się awansować do finału A. Serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów, ale przede wszystkim aby zawodników omijały urazy.

(olek/foto: miasto Leszno)