TworzymyGłos Regionu

Jest decyzja samorządu. Otwarcie dwóch nowych oddziałów szkolnych w Lesznie

Wtorek, 08 sierpnia 2023 o 12:57, autor: 0
Jest decyzja samorządu. Otwarcie dwóch nowych oddziałów szkolnych w Lesznie

Po zakończeniu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w Lesznie i Powiecie Leszczyńskim, 44 dzieci z Leszna i 37 z Powiatu Leszczyńskiego nie znalazło miejsca w wybranych klasach branżowych Zespołu Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Lesznie. Ta sytuacja spowodowała dyskusję i podjęcie konkretnych działań ze strony samorządu.

Decyzja o Otworzeniu Nowych Oddziałów

Leszczyński samorząd, biorąc pod uwagę dobro dzieci i w odpowiedzi na prośby rodziców oraz przedsiębiorców, zdecydował się otworzyć dwie dodatkowe klasy branżowe, nieprzewidziane dotychczas w planach rekrutacyjnych. Wpływ na tę decyzję miały także postulaty ze strony Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej i Cechu Rzemiosł Różnych.

Pani Maria Koroniak, Dyrektor Zespołu Szkół nr 4, zatwierdziła tę decyzję, zwłaszcza w zakresie zapewnienia kadry pedagogicznej.

Odpowiedź Wiceprezydenta Miasta Leszna

Wiceprezydent Miasta Leszna, dr Piotr Jóźwiak, puentuje: "Uważamy, iż ta decyzja, choć wiążąca się z dodatkowymi obciążeniami finansowymi dla miasta, będzie kolejnym elementem rozwoju leszczyńskiej edukacji."

Nowa Sytuacja w ZS nr 4

Dzięki tej decyzji, od września 2023 r., w ZS nr 4 w Lesznie, działać będzie 10 branżowych klas pierwszych, zamiast 8 planowanych początkowo. Miejsce w nich znajdzie około 60 uczniów, co stanowi znaczący wkład w rozwój edukacji zawodowej w regionie.


Źródło: Leszno.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock