TworzymyGłos Regionu

Dwa miliony złotych na świetlice wiejskie w powiecie

Piątek, 24 sierpnia 2018 o 12:04, aktualizacja Środa, 29 sierpnia 2018 o 16:32, autor: 0
Dwa miliony złotych na świetlice wiejskie w powiecie

Bardzo dobrze kończą się wakacje dla mieszkańców gminy Wijewo, Osieczna i Lipno. Decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego projekty przebudowy sal wiejskich w tych gminach najprawdopodobniej otrzymają dofinansowanie.

Jak informują władze gminy Wijewo projekt „ Przebudowa wiejskich domów kultury w miejscowościach Wijewo i Zaborówiec” zajął wysokie, 20 miejsce, na 87 zgłoszonych projektów w programie „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne”, ogłoszonego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Śledząc uchwałę zarządu można dowiedzieć się, że cieszyć się mogą także mieszkańcy gminy Osieczna, a konkretnie miejscowości Jeziorki, bo projekt budowy świetlicy w tym miejscu został sklasyfikowany na 16 pozycji. Wśród 56 projektów przeznaczonych do oceny merytorycznej jest także projekt budowy świetlicy wiejskiej w Gronówku, gmina Lipno, który zajął 39 pozycje. Gdyby wszystkie z wymienionych projektów otrzymały dofinansowanie, łącznie na teren powiatu leszczyńskiego wpłynęło by niemal dwa miliony złotych. Najwięcej bo prawie milion otrzymałaby gmina Wijewo, o 450 tysięcy złotych stara się gmina Lipno, a ponad 350 tysięcy wpłynęło by do gminy Osieczna.

Fotografie przedstawiają wizualizację domów kultury w Wijewie i Zaborówcu.

(olek/foto: gmina Wijewo)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock