TworzymyGłos Regionu

Jęśkowiak: Stała się straszna tragedia. Nie ma zgody na remont drogi nr 305 bez ścieżki rowerowej

Czwartek, 09 sierpnia 2018 o 16:39, aktualizacja Piątek, 28 września 2018 o 15:56, autor: 1
Jęśkowiak: Stała się straszna tragedia. Nie ma zgody na remont drogi nr 305 bez ścieżki rowerowej

Roman Jęśkowiak wiceprzewodniczący Rady Gminy Wijewo zaapelował do radnych, aby w zdecydowany sposób domagać się budowy ścieżki rowerowej wzdłuż drogi nr 305. Apel wiceprzewodniczącego był spowodowany tragiczną śmiercią 13-letniej osoby, która 20 lipca zginęła, jadąc rowerem na drodze między Lginiem a Radomyślem.

Roman Jęśkowiak podkreślał, że temat budowy ścieżki rowerowej wzdłuż drogi nr 305 był wielokrotnie podnoszony. 

- Domagaliśmy się ścieżki, mówiąc, że kiedyś może na tej drodze wydarzyć się tragedia - mówił wiceprzewodniczący Rady Gminy Wijewo - Niestety tragedia się stała. 

Jęśkowiak odnosił się do wypadku, jaki miał miejsce 20 lipca, podczas którego kierowca samochodu osobowego najechał na dwie dziewczynki, jadące rowerem w kierunku Radomyśla. 13-letnia dziewczynka poniosła wtedy śmierć na miejscu.

- Myślę - kontynuował wiceprzewodniczący - że nie możemy wobec tego zdarzenia przejść obojętnie. Powinniśmy bardzo ostro w tej chwili zaprotestować przeciwko remontowi drogi nr 305 bez ścieżki rowerowej. Mieszkamy w takim miejscu, gdzie w środku tej trasy, między Wschową a Wolsztynem, znajdują się tereny letniskowe. Bardzo dużo ludzi przemieszcza się tą trasą. Wydarzyła się straszna tragedia, a my musimy na to zareagować.

Podobnego zdania był wójt Mieczysław Drożdżyński, proponując, aby wspólnie z radnymi wystosować pismo do samorządu wojewódzkiego.

(rak)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Pyra
25.08.2018 12:00

Umowy już dawno podpisane na remont tej drogi. Takie ścieżki rowerowe powinny byc standardem. Szkoda że na odcinku Wieleń-Kaszczor-Mochy- Solec nikt o takiej ścieżce nie pomyślał. Najdroższe w tym wszystkim chyba jest wykup ziemi od rolników bo ubicie ziemi i wysypanie kamyszków to chyba żaden koszt...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock