TworzymyGłos Regionu

Jubileuszowy przegląd w Drobninie

Środa, 18 kwietnia 2018 o 12:14, aktualizacja Wtorek, 24 kwietnia 2018 o 12:06, autor: 0
Jubileuszowy przegląd w Drobninie

W Szkole Podstawowej w Drobninie odbył się X Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Na scenie prezentowali się młodzi wokaliści w czterech kategoriach wiekowych.

Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej to wydarzenie, w którym chętnie uczestniczą młodzi ludzie z całego terenu gminy Krzemieniewo, stąd impreza na stałe wpisała się kalendarz gminnych uroczystości. W tym roku w Drobninie na scenie pojawili się wokaliści ze szkół i przedszkoli z terenu gminy i swoje umiejętności prezentowali w kategorii do 7 lat, 8-10 lat, 11-13 lat oraz 14-16 lat. Pomimo, że nazwa brzmi przegląd organizatorzy przygotowali trofea dla najlepszych, które ufundowali Przewodniczący Rady Powiatu Jan Szkudlarczyk, wójt gminy Krzemieniewo Andrzej Pietrula, dyrektor szkoły w Drobninie Leonard Kaczmarek, Rada Rodziców. Ufundowanie nagrody to zdecydowanie przyjemniejsza część, dużo trudniejsze zadanie spadło na barki jury w składzie przewodnicząca pani Elżbieta Juskowiak oraz członkowie pani Kinga Para, pani Izabela Kurzawa oraz pani Karolina Tarnowska, które wśród tylu wspaniałych artystów musiały wybrać najwspanialszych. Na szczęście organizatorzy zapewnili odpowiedni czas do narad po przesłuchaniach, kiedy to uczestnicy z okazji okrągłego jubileuszu mogli częstować się okolicznościowym tortem. Po przesłuchaniach przyszedł moment na ogłoszenie wyników, które prezentują się następująco.

W kategorii soliści do 7 lat I miejsce: Kajetan Kozłowski – Krzemieniewo, II miejsce: Zuzanna Franek– Krzemieniewo, III Julia Wojtkowiak – Krzemieniewo, Wyróżnienie otrzymał Bartosz Brodziak z Krzemieniewa.

W kategorii soliści 8-10 lat I miejsce: Julia Schope – Garzyn, II miejsce: Alan Sztyler – Drobnin, III miejsce: Natalia Kowalska – Garzyn. Wyróżnienie otrzymali: Mieszko Cwojda, Maria Stachowiak, Maria Wierzyk, Maria Stróżyńska z Drobnina. Agnieszka Maćkowiak, Roksana Siama, Zuzanna Hemmerling z Garzyna, Kamil Dolata z Belęcina Nowego oraz Filip Lenort z Pawłowic

W kategorii soliści 11-13 lat I miejsce: Oliwia Juszczak z Garzyna, II miejsce: Laura Nowaczyk z Drobnina, III miejsce: Natalia Matuszak z Drobnina, Wyróżnienie Przewodniczącego Rady Powiatu otrzymał Marek Łagoda z Drobnina i Sandra Siama z Garzyna.

W kategorii soliści 14-16 lat I miejsce: Ewelina Baer z Drobnina, II miejsce Bartosz Jabłoński z Drobnina, III miejsce Monika Mazur z Belęcina Nowego.

W kategorii zespoły wokalne klas I-III I miejsce: Wesołe nutki z Garzyna II miejsce: Trio Nikola Niedzielska, Marysia Matysiak, Alan Tomkowiak z Pawłowic, III miejsce Olga i Mada z Drobnina. Wyróżnienie otrzymała Lena Andrzejczak i Liliana Białek z Pawłowic.

W kategorii Zespoły wokalne I miejsce zdobył zespół „Słoneczka” w składzie Jagoda Andrzejczak, Roksana Glapiak i Jagoda Wróblewska, II miejsce zdobył Zespół Dziecięcy z Drobnina w składzie Natalia Matuszak, Hanna Gembiak, Maja Wróblewska, Alan Sztyler, Mieszko Cwojda i Mikołaj Brodziak, III miejsce: Zespół Promyczki z Garzyna.

Nagrodę Rady Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej w Drobninie otrzymała Jagoda Wróblewska.

Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymała Jagoda Andrzejczak

Nagrodę Przewodniczącego Powiatu otrzymała Roksana Glapiak.

Nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Wójta Gminy Krzemieniewo otrzymała Kornelia Rutkowska.

Impreza w Drobninie była wyjątkowo udana, co zauważył gospodarz, który złożył serdeczne podziękowania organizatorom, sponsorom, wolontariuszom, którzy dbali o to, by w trakcie przeglądu wszyscy czuli się dobrze i nikt nie chciał końca tej imprezy. Podziękowania i gratulacje organizatorom i zwycięzcom złożył również Przewodniczący Rady Powiatu, a także wójt gminy Krzemieniewo. Niestety wszystko co dobre musi się skończyć, także X Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej przeszedł do historii, a nam nie pozostaje nic innego jak czekać na koleją edycję.

(olek/foto: SP Drobnin)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock