TworzymyGłos Regionu

Odnowiona figura św. Jana Nepomucena

Poniedziałek, 04 maja 2020 o 22:05, autor: 0
Odnowiona figura św. Jana Nepomucena

Figura Świętego Jana Nepomucena znajdująca się na granicy Lasocic i Przybyszewa oraz jej otoczenie w ostatnim czasie dość mocno się zmieniły. W październiku 2019 roku dzięki wsparciu Fundacji Orlen została odnowiona figura. Pod koniec kwietnia bieżącego roku został odnowiony postument pod figurą wraz z otoczeniem, które zostało zagospodarowane. Została zamontowana również tabliczka z napisem "Święty Janie Nepomucenie - módl się za nami!". Prace przy figurze wykonali Marek Wójcik i Mikołaj Kostaniak, zaś nową tabliczkę wykonał Remigiusz Leciejewski. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z wykonanych prac, oraz fotografie jak figura wyglądała dawniej a jak obecnie.

W poniedziałek 18 maja 2020 r. o godz. 19 podczas nabożeństwa Dni Krzyżowych, odbędzie się poświęcenie odnowionej figury. Ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną tradycyjna procesja do figury się nie odbędzie.

(Źródło: Stowarzyszenie ZMW Przybyszewo)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock