TworzymyGłos Regionu

Pożar w Dominicach. Płomienie buchały na kilkanaście metrów!

Piątek, 12 maja 2023 o 12:25, autor: 2
Pożar w Dominicach. Płomienie buchały na kilkanaście metrów!

W Dominicach na ulicy Wypoczynkowej doszło do pożaru domku letniskowego. Na szczęście nikomu nic sie nie stało. Sprawą zostało objęte policyjne dochodzenie. Straty wyceniono na 400 tys. zł.

Szczegóły pożaru i działania straży pożarnej

Sąsiedzi zauważyli pożar i natychmiast wezwali straż pożarną. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ponieważ w momencie wybuchu pożaru w domku nie przebywały żadne osoby. Ogień szybko rozprzestrzenił się po budynku, który wkrótce stanął w płomieniach.

Po otrzymaniu zgłoszenia o pożarze strażacy natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Po przybyciu zastępów strażackich okazało się, że pożar jest już dość rozwinięty, jednak nie stanowił zagrożenia dla innych budynków w okolicy.

Strażacy podjęli działania gaśnicze, a także odłączyli zasilanie elektryczne ze względów bezpieczeństwa. W akcji gaśniczej brały udział jednostki OSP z Włoszakowic, Brenna Krzycka Wielkiego, Bukówca Górnego oraz zastęp JRG z Leszna. Po kilku godzinach pożar został ostatecznie ugaszony.

Przyczyna pożaru i straty

Na chwilę obecną nie jest jeszcze znana przyczyna pożaru. Policyjne dochodzenie ma ustalić okoliczności tego zdarzenia. Straty w wyniku spalenia się domku letniskowego zostały oszacowane na kwotę 400 tysięcy złotych.

Drewniany domek letniskowy w Dominicach przepadł doszczętnie w wyniku tragicznego pożaru. Ogień strawił budynek w całości, pozostawiając tylko zgliszcza.

Szczegóły pożaru

Akcja gaśnicza strażaków była intensywna i trwała przez kilka godzin. Pożar był o tyle trudny do opanowania, że płomienie sięgały wysokości około dziesięciu metrów. Jednak dzięki zdecydowanej interwencji strażaków udało się zapobiec rozprzestrzenieniu ognia na sąsiednie zabudowania oraz pobliski las. Działania zakończyły się około 5 nad ranem.

Działania służb

Na miejscu pożaru pojawiły się również inne służby, takie jak policja i pogotowie energetyczne. Pogotowie energetyczne podjęło działania w celu odłączenia zasilania elektrycznego, ponieważ w pobliżu płonącego budynku przebiegała linia średniego napięcia. To działanie miało na celu zminimalizowanie ryzyka dodatkowych niebezpieczeństw związanych z pożarem.

Przyczyna pożaru i straty

Niestety, na obecną chwilę nie ma pewności co do przyczyny pożaru. Policyjne dochodzenie ma za zadanie ustalić okoliczności i wyjaśnić, jak doszło do zdarzenia. Biegły ds. pożarnictwa będzie analizować miejsce pożaru oraz zebrane dowody w celu znalezienia odpowiedzi na to pytanie.

Straty materialne spowodowane pożarem są znaczące. Oszacowano je na kwotę około 400 tysięcy złotych. Drewniany dom letniskowy został niemal całkowicie zniszczony, a jedynie pozostały po nim jedynie zgliszcza. Oprócz samego budynku, spłonął również drewniany płot na odcinku 10 metrów oraz kilka ozdobnych drzewek.

Źródło/foto: OSP Brenno, OSP Włoszakowice, elka.pl, leszno24.pl, gloswielkopolski.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Maćko
12.05.2023 12:47

Nie powinno się inwestować w takie marnotrawstwo. Zamiast płakać nad stratami, powinniśmy cieszyć się, że przynajmniej nie nie ucierpiał. Domek z zapałek za 400 tys.

avatar
~do Maćka
12.05.2023 13:56

"Domek z zapałek za 400 tys." - co za impertynenckie stwierdzenie ? Nie każdy może postawić dacię za 2mln, było go stać za "żetony" to zrobił po skandynawsku, co tobie do tego ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock