TworzymyGłos Regionu

Pożar w Lasocicach. Nagranie z akcji gaśniczej

Wtorek, 20 kwietnia 2021 o 17:42, aktualizacja Wtorek, 20 kwietnia 2021 o 18:14, autor: 2
Pożar w Lasocicach. Nagranie z akcji gaśniczej

Wczoraj (19 kwietnia) około godz. 20:00 w Lasocicach przy ul. Okrężnej zapaliło się poszycie dachowe domu jednorodzinnego. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Dotarliśmy do nagrania pierwszych minut akcji prowadzonej przez 7 zastępów Straży Pożarnej. 

W trakcie wybuchu pożaru w domu przebywały dwie lokatorki. Do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego kobiety znajdowały się pod opieką strażaków. Według wstępnych szacunków straty wyniosły około 180 tys. zł.

Akcja trwała w sumie ponad 4 godziny i zakończyła się po północy. Strażacy po ugaszeniu pożaru zajęli się rozbiórką części podsufitowej i połaci dachu. Całość zabezpieczona została plandeką.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Rafał
20.04.2021 20:31

Nowy dom. Współczuję mieszkańcom. Ktoś wie dlaczego taka instalacja się zwiera i jakie są najczęstsze przyczyny zwarcia. Instalacja na pewno nie była stara więc czemu doszlo do zapłonu?

avatar
~gosc
21.04.2021 08:14

Niechlujnie wykonane połączenia w puszkach, przy lampach itd. za mocne bezpieczniki względem instalacji

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock