TworzymyGłos Regionu

Sobota na Zamku w Rydzynie

Wtorek, 17 kwietnia 2018 o 12:21, autor: 0
Sobota na Zamku w Rydzynie

W najbliższą sobotę, 21 kwietnia, Zamek SIMP w Rydzynie odbędzie się wiosenna impreza plenerowa – Święto Zamku. W programie wiele atrakcji zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i starszych, którzy chcą spędzić miło popołudnie w wyjątkowym miejscu.

Zamki to nie tylko miejsce, w którym żyli i pracowali możni tego świata, ale także plac wielkich biesiad i wytwornych rautów, czasem zdecydowanie ważniejszych niż szara codzienność. Utrzymując tradycje zespół Zamku SIMP w Rydzynie zaprasza do wzięcia udziału w niepowtarzalnym wydarzeniu, Święcie Zamku. Podczas popołudnia i wieczoru w sobotę 21 kwietnia dziać będzie się wiele. Zaplanowano między innymi występy teatralne, plener malarski czy koncerty. Całość rozpocznie się o godzinie 13.30 oficjalnym otwarciem z Jukundusem, świętym żołnierzem, którego relikwie sprowadził do Rydzyny August Susłowski, a które do dzisiaj spoczywają w kościele parafialnym. Oczywiście nie zabraknie mocy atrakcji dla najmłodszych i wspólnych stołów biesiadnych na dziedzińcu zamkowym. Święto Zamku zaplanowano do godziny 22.00, a co ważne przez cały czas trwania imprezy wstęp na zamek i wystawy będzie darmowe. Szczegóły dostępne na plakacie, serdecznie zapraszamy.

(olek)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock