TworzymyGłos Regionu

Spotkanie i warsztaty z twórcą komiksów

w Muzeum Okręgowym w Lesznie (ZAPOWIEDŹ)

Piątek, 22 lipca 2022 o 11:15, aktualizacja Piątek, 22 lipca 2022 o 11:22, autor: 0
Spotkanie i warsztaty z twórcą komiksów

Jeśli lubicie czytać komiksy i je kolekcjonować i zastanawiacie się jak przebiega proces ich tworzenia, mamy dla Was coś wyjątkowego. Dnia 24 lipca, o godzinie 15.00, w murach Muzeum Okręgowego w Lesznie (dawna synagoga, ul. G. Narutowicza 31), odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Gawronkiewiczem. 

Bohater spotkania jest, znanym polskim twórcą komiksów, cenionym rysownikiem. Tematem rozmowy będzie, komiks i wszystko co z nim związane. Dowiemy się jak powstawał, jak się rozwijał i jak nabierał na znaczeniu. Istotne będzie podkreślenie jego edukacyjnej roli. Po spotkaniu, około godziny 16.00 odbędą się warsztaty tworzenia komiksów, pod czujnym okiem artysty.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Historia Polski według komiksu”, dostępnej w budynku Muzeum, przy ul. G. Narutowicza 31, w terminie od 14 czerwca do 28 sierpnia.

Krzysztof Gawronkiewicz – autor m.in. ilustracji i okładek do książek, rysunków prasowych, komiksów. Wspólnie ze scenarzystą Dennisem Wojdą powołał do życia serię komiksową pt. „Mikropolis”, publikując krótkie historie w prasie, a następnie w formie albumów. Za komiks „Esencja” otrzymał wspólnie ze scenarzystą Grzegorzem Januszem Grand Prix Pierwszego Europejskiego Konkursu Komiksowego telewizji Arte i wydawnictwa Glénat. Album z przygodami detektywa Ottona i jego asystenta Watsona opublikowano we Francji. Do tekstu Marzeny Sowy narysował album o Powstaniu Warszawskim. W 2018 r. ukazały się dwie powieści graficzne narysowane do tekstów Michała Kalickiego: Beneficio i Zwrotnik Panny. Beneficio otrzymało tytuł Książki Roku 2018 Polskiej Sekcji IBBY.

Zachęcamy do zapisów, liczba miejsc ograniczona!

Kontakt:

promocja@muzeum.leszno.pl

65 529 61 40 w. 27 / 605 293 013

Cena biletu:

Bilet wstępu na spotkanie lub warsztat: normalny - 9,00 zł; ulgowy - 7,00 zł

Bilet wstępu na spotkanie i warsztat: 15 zł

Miejsce:

Dawna synagoga, ul. G. Narutowicza 31, Leszno

(Muzeum Okręgowe w Lesznie)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock