TworzymyGłos Regionu

Szarady słowne w święto Scrabbli

Wtorek, 17 kwietnia 2018 o 15:22, aktualizacja Wtorek, 24 kwietnia 2018 o 12:07, autor: 0
Szarady słowne w święto Scrabbli

13 kwietnia przypada Dzień Scrabble i w gminie Krzemieniewo postanowiono to uczcić w najlepszy możliwy sposób – grać w Scrabble.

Scrabble to najpopularniejsza na świecie gra słowna wymyślona przez Alfreda Buttsa w 1931 roku. Zasady gry są dość proste, z losowo wybranych liter należy układać wyrazy na planszy, tak aby powstała krzyżówka. Każda litera ma określoną liczbę punktów, na planszy występują również pola specjalne. Scrabble to gra, która często gości w naszych domach, tym razem Gminne Centrum Kultury w Krzemieniewie zaproponowało wspólne spotkania w bibliotekach. W piątek 13 kwietnia grano w Krzemieniewie, Pawłowicach i Nowym Belęcinie. Frekwencja była tak duża, że miejsca przy planszach nie wystarczyło, ale poradzono sobie bez przeszkód wyciągając inne gry, dzięki czemu każdy mógł w miły sposób spędzić popołudnie.

(olek/ foto: gck Krzemieniewo)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock