TworzymyGłos Regionu

W Brennie ponieśli plon

Wtorek, 21 sierpnia 2018 o 10:12, aktualizacja Środa, 29 sierpnia 2018 o 10:23, autor: 0
W Brennie ponieśli plon

Żar lejący się z nieba w ogóle nie odstraszył mieszkańców Brenna aby wziąć udział w tradycyjnych wiejskich dożynkach. Tym razem wyjątkowych, bo w barwnym korowodzie przeważały barwy biało czerwone, w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak wyjątkowy jest to rok dla Polaków nie trzeba nikogo przekonywać, setna rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości zdominowała wydarzenia kulturalne. W Brennie nawiązywały do tego także dożynki. Pamiętać trzeba także, że ten rok w związku z suszą jest bardzo ciężki dla rolników, którzy swoją codzienną pracą zapewniają chleb i inne dobra goszczące na naszych stołach. Warto także pamiętać, że w czasach zaborów to właśnie w chatach, gospodarstwach i wśród ludzi czasem prostych, przetrwała prawdziwa polskość, patriotyzm i pamięć o utraconej ojczyźnie. Dziękując za dzisiejszą pracę, w tym szczególnym roku nie można zapominać o wkładzie rolników w odzyskanie przez Polskę niepodległości.

(olek/foto: UG Wijewo)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock