TworzymyGłos Regionu

Znaleźli granice Niepodległej

Poniedziałek, 07 maja 2018 o 11:33, aktualizacja Czwartek, 10 maja 2018 o 11:01, autor: 0
Znaleźli granice Niepodległej

Drugiego maja, w Święto Flagi bezdrożami gminy Wijewo podążali jej mieszkańcy oraz goście, w poszukiwaniu granicy Niepodległej Polski. Rajd rowerowy był pierwszą imprezą promującą 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Na starcie rajdu rowerowego „W poszukiwaniu granic Niepodległej” stanęło kilkadziesiąt osób, które w Święto Flagi, chciały aktywnie poznać wiele ciekawych miejscy w gminie Wijewo. Z racji przypadającego w tym dniu święta organizatorzy poprosili uczestników o przybranie się w biało-czerwone barwy, co niektórzy podeszli do tego bardzo przykładnie, na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Wijewo Stanisławem Kasperskim. Z racji świetnej trasy i jeszcze lepszej pogody rajd przebiegał w doskonałej atmosferze. Gminny Ośrodek Kultury dziękuje wielu osobom, które przyczyniły się do tej inicjatywy. Panom Józefowi Wojciech oraz Stefanowi Menzel za inspiracje i pomoc w koordynacji, paniom: Sławomirze Miś i Marioli Rąk, panom: Jerzemu Rąk i Mieczysławowi Pukackiemu za wsparcie technicznie. Państwu Zielnica za zabezpieczenie trasy. Panu Przemkowi Zielnica i Jerzemu Stępczakowi za merytoryczne prelekcje na temat granic Polski, które przebiegały przez gminę Wijewo. Prócz tego nie zawiodły służby, szczególnie policja z Wijewa, która zabezpieczyła krótki odcinek drogi nr 305 na czas przejazdu rowerzystów. Pomimo pięknego stroju przewodniczącego, nagroda za najlepszy strój powędrowała do Agaty Karolczyk-Kozyry. Gratulujemy pomysłu i sił wszystkim uczestnikom rajdu.

(olek/ foto: GOK Wijewo)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock