TworzymyGłos Regionu

Kto skorzysta z bonu turystycznego?

Wtorek, 28 lipca 2020 o 15:57, aktualizacja Wtorek, 28 lipca 2020 o 16:26, autor: 5
Kto skorzysta z bonu turystycznego?

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Polskim Bonie Turystycznym. Za wdrażanie, utrzymanie oraz prawidłowe korzystanie z bonu odpowiadał będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

Świadczenie w formie bonu turystycznego będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon o takiej samej wysokości, tj. 500 zł.

Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon będzie ważny do 31 marca 2022 r. i nie będzie podlegał wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Prawo do bonu będzie ustalane na podstawie informacji z bazy danych Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przez Polską Organizację Turystyczną (POT).

Obsługa bonu będzie odbywać się w systemie teleinformatycznym ZUS. Aby skorzystać z bonu wystarczy mieć konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Bon będzie tam czekał na osoby uprawnione. Będzie go można aktywować w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami), po podaniu danych kontaktowych (adres e-mail i nr telefonu komórkowego). Osoby, które mają niepełnosprawne dziecko i będą chciały uzyskać dodatkowe świadczenie, będą mogły na PUE ZUS złożyć oświadczenie, które jest podstawą przyznania dodatkowych 500 zł. Płatności Bonem będą realizowane w oparciu o komunikację SMS. - Na stronie ZUS, każdy znajdzie instrukcję, w jaki sposób, krok po kroku, założyć konto na PUE – informuje regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce Marlena Nowicka. Co istotne, profil na PUE ZUS można założyć bez konieczności wychodzenia z domu, przez bankowość elektroniczną, profil zaufany, czy przy użyciu podpisu kwalifikowanego, ale także tradycyjnie, podczas wizyty w placówce ZUS.

Na PUE ZUS dostępne będą też specjalne funkcje dla podmiotów turystycznych. Zainteresowani przystąpieniem do programu Polski Bon Turystyczny, będą mogli za pośrednictwem PUE ZUS zarejestrować się na liście podmiotów turystycznych, prowadzonej przez POT. Będą też mogli zarządzać uprawnieniami dla osób, które będą w ich imieniu przyjmować płatności Bonem. Na PUE ZUS uzyskają też dostęp do swoich rozliczeń.

Sprawy związane z uprawnieniami do Bonu oraz z uprawnieniami podmiotów turystycznych, będzie wyjaśniała Polska Organizacja Turystyczna. POT opublikuje też na stronie internetowej listę przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, za których usługi można płacić Bonem. - Z bonu turystycznego nie można jeszcze korzystać. Będziemy informować o uruchomieniu programu. Obecnie ZUS intensywnie pracuje nad wdrożeniem przedsięwzięcia. Zakończenie prac jest planowane na przełomie lipca i sierpnia br. – dodaje Nowicka. 

źródło: zus.pl, powiat-leszczynski.pl
fot. e-boszkowo.pl 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~autor_nieznany
28.07.2020 16:23

jak to mówią.... zawsze coś

avatar
~nn
28.07.2020 16:23

tez mi pomoc

avatar
~singiel
28.07.2020 16:24

a kiedy coś dla singli?

avatar
~emerytka
28.07.2020 20:27

Jestem pierwszą ofiara powyborczej kampanii Dudapis+ !!!!!. Miałam dostać BON TURYSTYCZNY, a dostałam droższe leki, większe ceny na wszystkie produkty pierwszej potrzeby ,,,, o mój Boże, o mój Boże, o mój Boże jak mi przyjdzie dalej żyć???, a jak biedna i oszukana i jeszcze na dodatek z mojej BIDA EMERYTURKI - mój podatek pójdzie na dofinansowanie ich BONÓW !!!!. Tego posłom ze Wschowy nie daruję !!!!!.

avatar
~Maturzystka do P. "Emerytki"
01.08.2020 09:04

Tak mała powtórka z Historii Współczesnej Naszych Czasów, a mianowicie mamy PIS BIS w postaci KOMUNY BIS w Nowym wydaniu; - były za Komuny tzw. BONY i Talony + Kratki żywnościowe dla ogólnej uciechy, ALE!!!!, ale były one społecznie sprawiedliwe bo dla WSZYSTKICH OBYWATELI PRL-u - nie dla wybrańców !!!!!. TO Komunie należy się na PLUS, nie było lepszych i gorszych "komunistów" tak jak teraz mamy przy PIS PLUS BIS gdzie to przy tak zwanym 500+ i Bonach Turystycznych mamy Lepszy i Gorszy Sort - tu polityka PIS PLUS BIS jest WYBIÓRCZA !!!!. Nawet tak zwany Bon Turystyczny DLA SENIORA został przez PIS PLUS BIS skreślony z ICH USTAWY " USTAWKOWEJ "!!!! ( nowe słowo proszę je zapamiętać, bowiem kolejne 3 lata rządów pisu plus bis będzie z tego częściej korzystał dla dobra swoich wybrańców ) . Przypomnę dla tych ich wyborców, że miało być jeszcze 500+ dla krowy i 100+ dla trzody chlewnej i gdzie to jest????, nie wspomnę o innych obiecankach kampanii wyborczej Duda pis+, których już nie ma w planie pis plus bis !!!!!!!!....... TO JEST TA SZCZERA POLITYKA OBŁUDY i FAŁSZU pis plus bis !!!!!. Narka - Maturzystka !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock