TworzymyGłos Regionu

Zmiany w Ministerstwie Zdrowia

- Łukasz Szumowski podał się do dymisji

Wtorek, 18 sierpnia 2020 o 15:50, aktualizacja Wtorek, 18 sierpnia 2020 o 16:25, autor: 15
Zmiany w Ministerstwie Zdrowia

Doszło do zmiany w rządzie Mateusza Morawieckiego. Do dymisji podał się Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. 

Podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej do dymisji podał się Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Były już szef resortu zdrowia nie znika jednak ze świata polityki. Nadal sprawował będzie obowiązki posła.

Profesor Szumowski był odpowiedzialny m. in. za końcowy etap wprowadzenia informatyzacji w służbie zdrowia (e-recepty, e-zwolnienia). Kierował również Ministerstwem Zdrowia podczas I fali pandemii koronawirusa. 

Szumowski z wykształcenia jest profesorem nauk medycznych. Jest uznanym nie tylko w kraju, ale również w Europie kardiologiem i elektrofizjologiem. To właśnie z wyuczonym zawodem lekarza i specjalizacją kardiologa Szumowski wiąże swoją przyszłość. 

Na ten moment nie wiadomo kto zostanie następcą Łukasza Szumowskiego. Na pewno nie będzie nim Janusz Cieszyński, który wczoraj zrezygnował w funkcji wiceministra zdrowia. 

fot. Fan page Ministerstwa Zdrowia na Facebooku

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (15)

avatar

avatar
~czlowiek
18.08.2020 16:30

następny będzie jeszcze gorszy

avatar
~Rekonstrukcja ......?
22.08.2020 09:08

Miało być jak zwykle po pisowsku, a stało się jak zwykle po dziadowsku + !. Pytanie do "Obywatela RP"; - Kto rozliczy tych od dziadowskich maseczkach ochronnych sprowadzonych w ramach walki z epidemia koronawirusa ?, - kto rozliczy za wydanie pieniędzy Suwerena na zakup respiratorów od handlarza bronią ??. Czy uczyni to policja do spraw afer, prokuratura pisowska?, czy osoądzić może sąd pis+ ?. Czy policja w tego ściganiu czynów będzie tak aktywna jak n ulicach Warszawy jak ścigała protestujących z mniejszości społecznych ?. Kierując się przez sześć ostatnich lat rządów pis+ mową nienawiści obecnie rządzący doprowadzą nasz kraj do takich sytuacji jak miała miejsce na ulicach Warszawy oraz jaką mamy obecnie na Białorusi!!. Obecne ucieczki ministrów i ich wiceministrów z rządu "bezwstydu i bezkarności" przed tak zwana pisowską rekonstrukcja tego fatalnego rządu ze 100 miliardową dziurą tego nie zmienią, bowiem ta wieloletnia pisowska obłuda pomału - jak widać - się sypie !!!. szczytem tej obłudy była próba nadania sobie TOTALNYCH podwyżek pis+ w momencie kiedy cała Kasta pisowska wiedziała już o istniejącej TOTALNEJ DZIURZE BUDŻETOWEJ - DZIURZE, które nawet czasy Gierka nie pamiętają !!!!. Pisowska Kasta dla celów swoje propagandy z "zegarka Nowaka" zrobiła sobie oręże walki o Dorwanie się do KORYTA Władzy, ale nie Potrafi rozliczyć swoich PISOWSKICH Miliardowych Afer !!!!. Trzeba przyznać jedno, żeby coś takiego czynić Suwerenowi trzeba w sobie nie posiadać ani krzty osobistego poczucia WSTYDU i HONORU !!!!. I to wam przez ostatnie sześć lat najlepiej wychodzi !!!!. Konstrukcja - Rekonstrukcja bez Rekonstrukcji , takie pis+ !

avatar
~vv
18.08.2020 16:31

swoje chłop zrobił. A i tak wszyscy go hejtowali...

avatar
~""SWÓJ CHŁOP...""
19.08.2020 08:38

Może i on CHŁOP, a nie odpowiedzialny lekarz, profesor, minister od spraw typu KOLESIE + i Handlarz Bronią + ????-!. Z tym jednym się z tobą zgodzę !. Tak za czasów Komuny określano "swój chłop" tych co to w pracy nie odmówili wypicia kielicha, nie wydali kolegę, który okradał zakład -- "swój chłop" !!!!. O TO ci chodzi, że czmycha na własnych warunkach z zachowaniem etatu posła i innych apanaży, a bezwstyd i bezkarność jeszcze nie rozliczone !!!!!. "swój chłop" bo jest jednym z was pis +, a wam sie """wszystko należy......"""" - nawet premie z naliczeniem 9 miesięcy wstecz plus podwyżki = !!!!. Pytam sie wyborcy pis;;; - z która ręką w nocniku się obudziliście po tych wyborach ?????.

avatar
~REKONSTRUKCJA +
19.08.2020 06:34

REKONSTRUKCJA, czy FALSTART ???. Obaj wypełnili swoje zalecenia koronawirusowe ; umyli ręce i już ich nie ma ...skończył się szmal i skończyły się ich zainteresowania ze służbą w obronie zdrowia i życia Suwerena !!!. Spadły maski w kontaktach kolesiami narciarstwa, handlarzem bronią i co tu dalej robić robić - """ MIT EWANGELISTY PRYSŁ JAK BAŃKA MYDLANA """??????. To jest ta pisowska OBŁUDA - jak posłowie mogą być jednocześnie w rządzie i pełnić funkcje premiera, jego zastępców, ministrów, itd. ?????"""". Jak władza USTAWODAWCZA jakim jest SEJM, może kontrolować władze ADMINISTRACYJNĄ jakim jest Rząd jeśli mamy MASŁO MAŚLANE, a le dublowanie tych władz !!!!!!!!

avatar
~FWS
19.08.2020 08:13

Z powodu afer współistniejących....

avatar
~ŚCIEMA!!!
19.08.2020 08:27

ŚCIEMA w wydaniu pis+ !!!!. Chcąc wyprzedzić tak zwana planowana rekonstrukcję tak zwanego pisowskiego dotychczasowego rządu planowanego przez ich Nowogrodzką na miesiąc październik ten tak zwany przez pewnego emeryta biskupa "ewangelistą" okazał się zwykłą ministerialna atrapą !!!!. To jest kolejna porażka tak zwanego wyborcy pisu+, bowiem opadała maska ich ściemy, obłudy i fałszu w ty co mówią, a w tym co robią po kampanii wyborczej !!!!. Mam tu na uwadze, np. podwyżki płacowe w kancelarii prezydenta Dudy, przez prezydenta Dudę planowane od września z wyrównaniem od stycznia br !!!!!. To jest dopiero SZCZYT - SZCZYTÓW obłuda i cynizm z bezwstydem połączone !!!!!. Nie uczynił tego w kampanii wyborczej by nie zrazić do sibie wyborców, ale czyni to obecnie z wyrównaniem od stycznia !!!!!> PYTAM się wyborców Duda +::: - który - która z was dostała ostatnio lub w ogóle podwyżkę we wrześniu lub w pażdzierniku z W Y R Ó W N A N I E M jej od stycznia ????> Tak pis pokrętnie UWŁASZCZA się na KASIE SUWERENA - nie tylko na SPÓŁKACH SKARBU PAŃSTWA i dublowaniu STANOWISK !!!!!. Czy to jeszcze jest państwo?, państwo prawa ?, czy tylko pis+? i tylko pis+ ?-!. Narka

avatar
~Adaś
19.08.2020 12:39

Forumowicze nie szczędzą "polewki" pierwszemu (byłemu już) ministrowi Ministerstwa Zdrowia ...... na żywca przeciągają go po "piachu" mówiąc wprost - jesteś Panie może i dobrym lekarzem ale jesteś też i pilnym "uczniem" tych, co to majątek mają tak duży, że nawet ich własne żony, tylko poprzez rozdzielność majątkową dają sobie z tym radę ? Resort MZ na pewno należy do najtrudniejszych, .... ok, to się Panu chwali, bo w mojej ocenie pod tym względem nie był Pan najgorszy....... a do tego COVID-19 (bez komentarza w jego realność?) . Lecz jest i drugie dno, Pana zaczęto coraz częściej kojarzyć z wielkimi pieniędzmi i całą otoczką biznesu nieuczciwego, do tego wczorajsza ironia w Polsacie-Rymanowski ( co mi zrobicie ...?) absolutnie zepsuła mi dobre zdanie o Panu. Kiedyś widziałem na Pana twarzy zatroskanie i pot a od wczoraj śmiech i drwinę ..... to kompromitujące rozstanie z funkcji ministra z tytułem profesora. W jednej chwili utracił Pan uznanie do swojej osoby. Adaś

avatar
~Do Adasia
19.08.2020 18:15

Oj naiwny pan jesteś mimo że pan masz doświadczenie życiowe . Ja za bardzo nie martwiłbym się już o byłego ministra albowiem on jaki inni z tego nierządu dadzą sobie radę . To nawet J. Urban powiedział słynne słowa w czasie panowaniu komuny że " rząd się wyżywi ". Ciekawy jestem pana reakcji jakby pan się dowiedział że gość który z panem ma robić interesy przepisał przedtem wszystko na swoją żonę i nic nie ma . A taka sytuacja jest faktem naszego ministra . On nawet oficjalnie mieszkania nie posiada ani żadnych innych rzeczy . To co pan sądzi o jego uczciwości i prawdomówności ? . Jednym słowem dobry pic to połowa sukcesu ale że pan panie Adaś taki wyga i taki doświadczony życiowo dał się nabrać na takie tanie zagrywki . Panie twarz to nie odzwierciedlenie uczciwości a jedynie zasłona dymna w wykonaniu tego osobnika i innych mu podobnych . Pana powinno interesować gdzie jest kasa za maseczki i respiratory a nie " biedny " wygląd ministra . Na siłę nikt go tam nie wsadził a jak już tam zajmował miejsce powinien dbać o zdrowie społeczeństwa a nie robić pokrętne handle z podejrzanymi typami .

avatar
~Obywatelu RP
21.08.2020 06:24

Kopacz i Arłukowicz to byli ministry !

avatar
~TRZECH w JEDNEJ Os.
19.08.2020 21:27

Jak w tym kraju ma być dobrze jak te same osoby maja etaty w Instytucjach Ustawodawczych, Instytucjach Rządowych , czyli wykonawczych i administracyjnych - jest się posłem w Sejmie i partii rządzącej, jest się ministrem w rządzie partii rządzącej i wspiera się przekazami dnia z Nowogrodzkiej partii pis + !!!!. Pytam sie co to ma być? - co to za hybryda polityczno - ustrojowo - parlamentarna ???. To jest tak bezkarne i bezwstydne, ze nie da się nawet tego normalnie komentować !!!. TO JEST TOTALNA KPINA Z WYBORCÓW, OBYWATELI II RP !!!!!. To jest DYKTAT - BEZKARNY - jednej partii nad całym Normalnym Narodem !!!!. To Jeden krok do sytuacji przypominający system polityczny jaki mamy po 26 latach na Białorusi ..... czy coś tam podobnego !!!!> A Normalny Naród milczy .......!.

avatar
~Adaś
20.08.2020 15:06

Ad. "Do Adasia" - forumowiczu........ nie wiem na jakiej podstawie wyciągnął Pan aż tak daleko idące wnioski o mojej naiwności do uczciwości p. Szumowskiego ? Przecież Pan ustalił to samo co ja ........ może i dobry jest to lekarz ale teza "bez majątku", pouczona przez "coucha" - co i w jaki sposób jest dobrze odbierane przez lud, nie stawia mój komentarz tu w nieświadomości czy prostej ufności mojej w to co Pan nazywa frajerstwem. Instytucja "rozdzielności majątkowej" jest oczywiście prawnie usankcjonowana , jest to działanie legal więc czasami ( tylko czasami) jej zastosowanie ma dobre skutki prawne . Jednak bardzo często w wychowaniu katolickim, gdzie mowa o wspólnocie małżeńskiej, ma kontrowersyjny odbiór społeczny.... Pan to dostrzegł, mnie toby nie przeszkadzało z kimś takim wymienić się na "banknoty" z zyskiem, przy zachowaniu legalności biznesu. Ale to oddzielny temat . Drogi Panie, po tylu zjedzonych śledziach i otwartych butelkach nie chodzę już z "Donkiszotami" do baru i rozgraniczam co białe a co czarne. Dziękuję za czujność i mile pozdrawiam. Adaś

avatar
~do Adasia
20.08.2020 17:30

No jeżeli chodzi o te " banknoty " wymienione z zyskiem to ja pytam czyim zyskiem jego czy nasz ten " zysk " .W tym przypadku to jego zysk , a na to zgody nie będzie z naszej strony .

avatar
~WSPÓLNOTA+
21.08.2020 04:59

Ledwie jeden "eksperyment" zakończy swoją edukacje w ministerstwie spraw zagranicznych, a WSPÓLNOTA + powołała na ministra - tym razem zdrowia - drugiego "EKSPERYMENTA +" !., czyli wielka zapowiadana REKONSTRUKCJA pis+ skończyła si za nim się na dobre zaczęła, bowiem mamy zamianę jednych eksperymentów na drugie eksperymenty kosztem Polskiego Suwerena - za tym pójdą wysoko płatne odprawy i nowe "kolesiowe stołki" !!!!! itd........ w myśl słów słynnej już ich klasyczki ....."" bo nam się to wszystko należy ......"""!!!.

avatar
~wesoły
21.08.2020 15:27

Abstrachując od artykułu, to widać że ktoś tu ma rozdwojenie jaźni albo jest zwykłym trollem bo pisze jako różne osoby a sposób pisania, treść a nawet interpunkcja i korzystanie z capslockowych sposobów jest wspólny :) A na końcu odpowiada sam sobie na te wpisy ;)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock