Beniaminek pokonany. Stainer Polonia Leszno wiceliderem IV ligi

Sobota, 12 października 2019 o 20:34, aktualizacja Środa, 27 listopada 2019 o 20:13, autor: 0

Po siódme w tym sezonie zwycięstwo sięgnęli piłkarze Stainer Polonii Leszno. Nasz zespół w wyjazdowej konfrontacji pokonał Victorię Ostrzeszów 2:1.

Od początku spotkania przeważali goście z Leszna. Jednak swoją optyczną przewagę udokumentowali dopiero w 36 minucie po bramce Artura Krawczyka.

Na drugiego gola w tym spotkaniu kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim in. Janusza Kusocińskiego w Ostrzeszowie musieli poczekać do 54 minuty. Prowadzenie leszczynian podwyższył będący w ostatnim czasie kapitalnej dyspozycji Eryk Moryson. Ambitnie walczący o odrobienie strat ostrzeszowianie dopięli swego i niespełna kwadrans później zdobyli kontaktową bramkę. Od tego momentu biało-czerwoni skupili się na obronie korzystnego rezultatu.

Sporo pracy w końcówce spotkania miał bramkarz Stainer Polonii Mateusz Chudziak. To właśnie dzięki kapitalnym interwencjom popularnego "Chudego" polonistom udało się wywieść z Ostrzeszowa trzy "oczka" i zwyciężyć ostatecznie 2:1.

O kolejne ligowe punkty podopieczni Jędrzeja Kędziory powalczą już w najbliższą sobotę. Tego dnia formę naszego zespołu sprawdzi Unia Swarzędz, która z dorobkiem 22 punktów zajmuje obecnie siódme miejsce w ligowej tabeli. Początek sobotniej konfrontacji zaplanowano na godzinę 11 na stadionie lekkoatletycznym w Lesznie.

Victoria Ostrzeszów 1:2 Stainer Polonia Leszno
36 min - Artur Krawczyk 0:1
54 min - Eryk Moryson 0:2
68 min - Michał Mazurek 1:2

źródło: fan page Stainer Polonii Leszno na facebooku