TworzymyGłos Regionu

Brady Kurtz nie zwalnia tempa

Poniedziałek, 30 grudnia 2019 o 11:04, aktualizacja Sobota, 08 lutego 2020 o 17:50, autor: 0

Kolejne towarzyskie ściganie ma za sobą Brady Kurtz. Australijczyk reprezentujący na co dzień barwy Fogo Unii Leszno zwyciężył w rozegranym na Antypodach turnieju Phil Crump International Solo Trophy.

Na torze Olimpic Park Speedway w Mildurze Brady Kurtz nie miał sobie równych. Zawodnik Fogo Unii Leszno był bezbłędny w rundzie zasadniczej. Kroku Australijczykowi próbowali dotrzymywać Dan Bewley, Max Fricke oraz kolejny stranieri leszczyńskich "Byków" Jaimon Lidsey. Wyżej wymieniony kwartet z półfinałów przedostał się do wielkiego finału. W ostatniej gonitwie dnia rozegranej na dystansie sześciu okrążeń ponownie najlepszy okazał się Kurtz, który został zwycięzcą Phil Crump International Solo Trophy. Drugą lokatę w całych zmaganiach zajął Dan Bewley, a trzecią Max Fricke. Zeszłoroczny zwycięzca zawodów Jaimon Lidsey finałową gonitwę, a co za tym idzie całe zawody ukończył na czwartym miejscu.

Wyniki Phil Crump International Solo Trophy
1. Brady Kurtz – Australia 15 (3,3,3,3,3) + 1m. w półfinale A + 1m. w finale
2. Dan Bewley – Wielka Brytania 14 (3,3,2,3,3) + 1m. w półfinale B + 2m. w finale
3. Max Fricke – Australia 11 (2,3,3,3,0) + 2m. w półfinale B + 3m. w finale
4. Jaimon Lidsey – Australia 12 (3,2,3,2,2) + 2m. w półfinale A + 4m. w finale
5. Jacob Hook – Australia 8 (0,2,2,1,3) + 3m. w półfinale B + 5m. w finale
6. Jordan Stewart – Australia 10 (2,3,3,u,2) + upadek w półfinale A + ns w finale