Byli lechici zrobili różnicę

Sobota, 22 sierpnia 2020 o 20:22, autor: 0

Niewiele do powiedzenia w starciu z Tarnovią Tarnowo Podgórne mieli piłkarze Polonii Leszno. Podopieczni trenera Łukasza Koniecznego przegrali przed własną publicznością 1:5.

Początek spotkania nie zapowiadał takiego wyniku. Przed szansą na otwarcie wyniku stawali kolejno Jędrzej Jarożek oraz Oskar Wulke. To co nie udało się leszczyńskiej młodzieży powiodło się Wojciechowi Bzdędze, który w 28 minucie zdobył bramkę na 1:0 dla Polonii. Radość polonistów nie trwała jednak długo. Już 10 minut później mecz w praktyce zaczął się od nowa za sprawą Jakuba Wilka. Jeszcze przed przerwą swoje najlepsze boiskowe wyczyny przypomniał sobie Zbigniew Zakrzewski, dzięki czemu to goście schodzili do szatni w zdecydowanie lepszych nastrojach.

Po zmianie stron do bramki trafiali już tylko przyjezdni. W 66 minucie gola na 3:1 zdobył Maciej Frankowski. 22-latek swój wyczyn powtórzył tuż przed końcem spotkania. Gdy wydawało się, że sobotnie starcie zakończy się wynikiem 4:1 kolejną bramkę dla gości dołożył Błażej Telichowski ustalając w ten sposób rezultat meczu na 5:1 dla Tarnovii.

Przegrana z Tarnovią sprawiła, że poloniści spadli w dolne rejony ligowej tabeli i obecnie plasują się na 15 pozycji. W nieco gorszej sytuacji znajdują się piłkarze z Tarnowa Podgórnego, którzy z dorobkiem 5  punktów zajmują 18 lokatę.

Polonia Leszno 1:5 Tanovia Tarnowo Podgórne
28 min - Wojciech Bzdęga 1:0
38 min - Jakub Wilk 1:1
45 min - Zbigniew Zakrzewski 1:2
66 min - Maciej Frankowski 1:3
83 min - Maciej Frankowski 1:4
86 min - Błażej Telichowski 1:5

źródło: jardersport.pl