TworzymyGłos Regionu
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Chiptuning silnika – wszystko, co musisz wiedzieć

Poniedziałek, 08 stycznia 2024 o 21:01, aktualizacja Poniedziałek, 08 stycznia 2024 o 21:03, autor: 0
Chiptuning silnika – wszystko, co musisz wiedzieć

Pasjonaci motoryzacji poświęcają swoim pojazdom dużo uwagi, skupiając się nie tylko na wyglądzie, ale również osiągach. Jednym z najpopularniejszych sposobów modyfikacji pojazdu (a dokładniej oprogramowania silnika) jest chiptuning. Pojazdy są poddawane takimi modyfikacjom w celu zwiększenia mocy, momentu obrotowego oraz wydajności. Jeśli planujesz chip tuning swojego samochodu, to koniecznie zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na ten temat.

Czym jest chiptuning?

Na początek warto wyjaśnić, czym jest chiptuning. Jest to metoda na zwiększenie mocy silnika za pomocą modyfikacji jego oprogramowania. Podczas chip tuningu dokonuje się zmian w komputerze, sterującym jednostką napędową. Przy tym nie ingeruje się jednak mechanicznie w silnik, dokonywany jest tylko przesył nowych danych do komputera. Jest to zupełnie bezpieczne dla pojazdu i oczywiście całkowicie legalne.

Po co wykonuje się chiptuning?

Modyfikacje związane z chip tuningiem wykonywane są w celu zwiększenia momentu obrotowego i ilości koni mechanicznych. Każdy silnik ma pewną rezerwę mocy, a zadaniem chiptuningu jest właśnie wykorzystanie owej rezerwy, by zwiększyć zakres i dynamikę pracy. Proces ten w żaden sposób nie uszkadza jednostki napędowej. Co równie istotne – modyfikacje w zakresie chiptuningu nie powodują też większego wydzielania spalin.

Jakie produkty związane z chiptuningiem warto wykorzystać w swoim samochodzie?

Do przeprowadzania modyfikacji służą różne produkty. Znajdziesz je w ofercie firmy zajmującej się tuningiem silników samochodowych HPFactory. Możesz liczyć na komponenty najwyższej jakości, ponieważ firma ta jest oficjalnym partnerem i dystrybutorem renomowanej niemieckiej firmy DTE Systems.

Wśród produktów znajdziesz przede wszystkim:

  • Moduł tuningowy nowej generacji od DTE Systems – moduł tuningowy to najważniejszy produkt, oferowany przez firmę. Jest to komponent, montowany do komputera sterującego silnikiem (ECU) pojazdu, a tym samym odpowiedzialny za modyfikację oprogramowania komputera sterującego silnikiem. To właśnie dzięki temu modułowi pojazd zyskuje większą moc silnika i moment obrotowy, ma także lepszą wydajność.

  • Power Box – jest to zewnętrzny sterownik pracy silnika. Służy do przyrostu mocy silnika, jednak nie jest to typowy chiptuning. Ten moduł jest podłączony do komputera sterującego silnikiem (ECU), można go łatwo zdemontować.

  • PedalBox – to urządzenie zmienia specyfikę pracy pedału gazu pojazdu. Powoduje, że auto zyskuje na dynamice i przyspieszeniu.

  • Hamownia – produkt ten jest wykorzystywany w celu pomiaru mocy i momentu obrotowego silnika. Takie pomiary można wykonać w należących do firmy tuningowej warsztatach.

  • Serwis – co istotne, firma zajmuje się również serwisowaniem samochodów poddanych chiptuningowi. Wykonuje aktualizacje oprogramowania ECU oraz naprawia ewentualne usterki.

Podsumowując; chiptuning to świetny sposób na zwiększenie osiągów twojego pojazdu. Aby modyfikacje przebiegły prawidłowo i były bezpieczne dla twojego samochodu, koniecznie skorzystaj z usług profesjonalnej firmy tuningowej.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock