Constract wyraźnie lepszy

Constract Lubawa 4:0 GI Malepszy Futsal Leszno

Sobota, 09 listopada 2019 o 20:44, aktualizacja Wtorek, 10 grudnia 2019 o 15:19, autor: 0

Bez punktów z Lubawy wracają futsaliści GI Malepszy Futsal Leszno. Nasz zespół przegrał z tamtejszym Constractem 0:4.

Obie ekipy znają się doskonale. Jeszcze w poprzednim sezonie toczyły bój o zwycięstwo i bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wtedy lepsi okazali się leszczynianie, którzy bezpośrednio awansowali do futsalowej elity. Constract do Futsal Ekstraklasy dotarł nieco dłuższą drogą zwyciężając w meczu barażowym Pogoń 04 Szczecin.

Tym razem odmieniony zespół z Lubawy już od samego początku miał przewagę na parkiecie. Udokumentował ją już w 7 minucie spotkania, a gola na 1:0 zdobył Pedro Henrique Da Silva Pereira. Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Victor Diego Vieira Marinho.  Próby biało-czerwonych w tej części gry można było policzyć na palcach jednej ręki, a godne odnotowania strzały oddali Michał Bartnicki i Piotr Pietruszko. Ich strzały jednak bez najmniejszego problemu obronił golkiper miejscowych.

Po zmianie stron na parkiecie zachowany został status quo. Dominującą stroną pozostawał Constract, którzy trzecią bramkę zdobył w 31 minucie za sprawą Macieja Maśkiewicza. Mający trzy bramki straty leszczynianie zmuszeni byli do zdjęcia bramkarza. Decyzja ta nie przyniosła ekipie z Wielkopolski niczego dobrego. Nasz zespół nie dość, że podczas gry w przewadze nie zdołał strzelić gola, to na dodatek w samej końcówce stracił czwartą bramkę, która ostatecznie przesądziła o losach sobotniej konfrontacji.

7 min - Pedro Henrique Da Silva Pereira
13 min - Victor Diego Vieira Marinho
31 min - Maciej Maśkiewicz
40 min - Patryk Kaniewski