Cudu nie było

MUKS Amber Kalisz 3:1 UKS 9 Leszno

Niedziela, 01 marca 2020 o 13:47, aktualizacja Sobota, 04 kwietnia 2020 o 18:23, autor: 0

Losów półfinałowej rywalizacji w III lidze nie udało się odmienić siatkarzom UKS 9 Leszno. W drugim spotkaniu z MUKS-em Amber Kalisz podopieczni Roberta Klimkowskiego zdołali ugrać jednego seta.

Sobotnia konfrontacja rozpoczęła się obiecująco dla ekipy z Leszna. Pierwszego seta pomarańczowo-czarni wygrali 25:21 zachowując w ten sposób szansę na odwrócenie losów półfinałowej rywalizacji. Niestety sprawa awansu do wielkiego finału walki o mistrzostwo Wielkopolski rozstrzygnęła się już w drugiej odsłonie. Walcząca w okrojonym składzie Dziewiątka nie nawiązała walki z byłym drugoligowcem przegrywając 18:25. Kolejne partie miały już bardziej wyrównany przebieg. Obie jednak padły łupem kaliszan, którzy ostatecznie triumfowali 3:1.

Siatkarzy z Leszna czeka zatem walka w dwumeczu o brązowe medale tegorocznych mistrzostw Wielkopolski. Rywalem naszego zespołu będzie przegrany z drugiego półfinału, w którym rywalizują zespoły z Enei Energetyka Poznań i UKS Piątki Turek. Zdobywców brązowych krążków wyłonią dwa spotkania rozegrane odpowiednio 7 i 14 marca.

źródło i fot: fan page UKS 9 Leszno na facebooku