TworzymyGłos Regionu

Czwarty tytuł Kołodzieja

Poniedziałek, 15 lipca 2019 o 17:27, aktualizacja Piątek, 26 lipca 2019 o 12:56, autor: 0

Drugi rok z rzędu zawodnik Fogo Unii Leszno triumfował w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. W niedzielę na stadionie im. Alfreda Smoczyka najlepszy okazał się Janusz Kołodziej.

Wychowanek tarnowskiej Unii już przed zawodami wymieniany był w gronie faworytów do końcowego triumfu. Na tytuł najlepszego żużlowca w Polsce apetyt również zeszłoroczny mistrz Piotr Pawlicki, lider Betard Sparty Wrocław Maciej Janowski oraz niepokonany po rundzie zasadniczej Bartosz Zmarzlik.

Dwaj ostatni zawodnicy awans do ostatecznej rozgrywki zapewnili sobie już po pięciu regulaminowych wyścigach. Droga do finału dwójki wyżej wymienionych leszczynian wiodła przez wyścig barażowy. W nim ostatecznie triumfował Piotr Pawlicki, do którego po chwili dołączył Janusz Kołodziej. Popularny "Koldi" po walce na dystansie uporał się ze starszym z braci Pawlickich, co oznaczał, że jeden z trzech medali na pewno trafi w ręce zawodnika Fogo Unii.

Ostatecznie krążek z najcenniejszego kruszcu ku ogromnej radości leszczyńskich kibiców wywalczył Kołodziej. Drugie miejsce w całych zawodach zajął Bartosz Zmarzlik, a trzecie Maciej Janowski. Miejsca na podium zabrakło dla Piotra Pawlickiego, który w wielkim finale zajął czwartą lokatę.

Z dobrej strony w niedzielnym finale zaprezentował się także Dominik Kubera. Junior leszczyńskich Byków z dorobkiem ośmiu punktów zajął ostatecznie ósme miejsce.

W klasyfikacji wszech czasów więcej złotych medali od Janusza Kołodzieja mają tylko pięciokrotny mistrz Polski Zenon Plech oraz zdobywca ośmiu złotych medali Tomasz Gollob.