Doświadczenie wzięło górę. Puchar dla Korony

Korona Piaski 3:1 Stainer Polonia Leszno

Poniedziałek, 11 listopada 2019 o 22:05, aktualizacja Poniedziałek, 11 listopada 2019 o 22:57, autor: 0

Na finale Totolotek Pucharu Polski zatrzymali się juniorzy Stainer Polonii Leszno. W decydującym spotkaniu nasz zespół uległ Koronie Piaski 1:3.

Zdecydowanie odważniej rozpoczęli młodzieżowcy z Leszna. Niestety dobra gra leszczynian nie przełożyła się na jakiekolwiek trafienie. Sztuka ta powiodła się za to miejscowym, którzy prowadzenie objęli w 26 minucie po trafieniu Mateusza Pijanowskiego. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Jędrzej Jarożek, co zwiastowało ogromne emocje po przerwie.

Drugą połowę w wymarzony sposób rozpoczęli miejscowi, bowiem gola na 2:1 zdobył Frąckowiak. Niespełna 5 minut później po bramce Dawida Cubala na tablicy wyników było już 3:1. Juniorzy z Leszna mieli jeszcze kilka okazji do zmiany rezultatu, jednak więcej goli na boisku w Piaskach nie padło.

Ostatecznie po szczególnie dobrej drugiej połowie Korona Piaski pokonała przed własną publicznością juniorów Stainer Polonii Leszno sięgając w ten sposób po Puchar Polski na szczeblu regionalnym.

26 min - Mateusz Pijanowski 1:0
45 min - Jędrzej Jarożek 1:1
48 min - Przemysław Frąckowiak 2:1
52 min - Dawid Cubal 3:1

źródło: fan page Wielkopolskiego ZPN na facebooku