TworzymyGłos Regionu

Droga w Krzemieniewie zostanie wyremontowana

Wtorek, 02 lutego 2021 o 21:11, aktualizacja Wtorek, 02 lutego 2021 o 21:19, autor: 0
Droga w Krzemieniewie zostanie wyremontowana

Jeżeli warunki atmosferyczne okażą się łaskawe już od 8 lutego ruszy modernizacja drogi powiatowej – ul. Dworcowej w Krzemieniewie. W czasie wykonywanych robót obowiązywać będzie tam ruch wahadłowy.

Przetarg na projekt i przebudowę odcinka ul. Dworcowej w Krzemieniewie o długości oprawie 2 km, w tym modernizację fragmentu chodnika oraz przebudowę części chodnika na ciąg pieszo – rowerowy wygrała spółka Drogbud Gostyń. Po wykonaniu wszystkich prac szerokość jezdni będzie wynosiła 6 metrów.

Spółka Drogbud Gostyń planuje rozpoczęcie robót od 8 lutego br. Zgodnie z tymczasową organizacją ruchu na ul. Dworcowej w Krzemieniewie wprowadzony zostanie w miarę potrzeb ruch wahadłowy. Termin zakończenia prac to 30 czerwca br.

Inwestycja będzie kosztować 3.147.500 zł. Połowę kosztów pokryje dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, 600 tys. zł przekaże gmina Krzemieniewo, a reszta pochodzić będzie z budżetu powiatu leszczyńskiego.

źródło i fot. powiat-leszczynski.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock