Każdy uczeń wie, że nigdzie nie jest tak przyjemnie jak w szkolnej ławce. No może prawie każdy, albo przynajmniej niektórzy. A wracając na ziemie to wszyscy zdaja sobie sprawę, że wiedza może być przyswajana również w inny, przyjemniejszy sposób. I właśnie temu służyć ma projekt „Zielona szkoła”, w którym udział bierze 21 placówek z terenu powiatu leszczyńskiego.
- Dzięki zajęciom w plenerze nie tylko upowszechniana jest wiedza o przyrodzie, ale przede wszystkim propagowane są konkretne zachowania korzystne dla środowiska naturalnego, a co za tym idzie – wzrasta poziom świadomości ekologicznej dzieci - informuje Janusz Perski, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie. - Zajęcia odbywają się w ośrodkach edukacyjnych Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie, Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Lesznie, Nadleśnictwa Włoszakowice oraz Nadleśnictwa Karczma Borowa.
O tym, że 15 tysięcy złotych przeznaczone na ten projekt to nie są pieniądze wyrzucone w przysłowiowe błoto w tym tygodniu przekonali się uczniowie szkół podstawowych ze Świerczyny, Drobnina, Osiecznej, Dłużyny, Bukówca Górnego, Jezierzyc Kościelnych i Wijewa, ale także władze powiatu w osobach starosty leszczyński Jarosława Wawrzyniaka, wicestarosty Roberta Kasperczaka oraz Janusza Perskiego, naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie. Przedstawiciele władz powiatu wraz z uczniami z Bukówca Górnego uczestniczyli w zajęciach na temat wagi lasów w ekosystemie, które prowadzone były w ośrodku edukacyjnym Nadleśnictwa Włoszakowice.
(olek/ foto: powiat leszczyński)